Ubezpieczenia komunikacyjne

Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie można w dowolny sposób rozszerzać, podobnie jak odszkodowanie z NNW. O czym warto pamiętać, decydując się na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków? Podpowiadamy!

Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Czy NNW jest obowiązkowe?

Polisa NNW zobowiązuje do zapłaty konkretnej sumy świadczenia, na wypadek nieprzewidzianego zajścia. Polisa NNW, dotycząca ciała, chroni nas na wypadek rozstroju zdrowia, uszkodzenia ciała, bądź śmierci na skutek nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie z  odszkodowaniem NNW będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poruszają się autem, wybierają się w podróż, i uprawiają sporty. Nasuwa się więc pytanie, czy NNW warto rozszerzać o opcje dodatkowe? Odpowiedź znajduje się w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto więc zorientować się, które przypadki wykluczy nasza polisa. Warto także zabezpieczyć się przed sytuacjami, takimi jak:

  • wyczynowo uprawiany sport
  • wydarzenia po alkoholu 
  • akty terrorystyczne 

Jak rozszerzyć NNW komunikacyjne?

Ubezpieczenie NNW obejmuje nieszczęśliwe wypadki, w codziennym życiu, szkole, miejscu pracy, w podróży, oraz w czasie jazdy autem. Pojawia się jednak pytanie, czy jesteśmy w stanie rozszerzyć tradycyjne ubezpieczenie NNW? Odpowiedź brzmi – tak. W momencie wyboru ubezpieczenia NNW musimy określić, czy wybieramy pakiet podstawowy, a może rozszerzony. Musimy wówczas określić, który stopnień wybieramy. Zazwyczaj dostępne są trzy – Standard, Plus oraz Premium. Różnice w nich zawarte widać w:

  • sumie ubezpieczenia 
  • pakiecie ubezpieczenia kierowcy 
  • ubezpieczeniu pasażerów

Wszystko jest zależne od naszych potrzeb.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł