Ubezpieczenie samochodu – jak ubiegać się o odszkodowanie?

Polisa OC zapewnia nam ochronę, dzięki czemu za ewentualnie wyrządzone szkody nie będzie trzeba płacić z własnej kieszeni. Co należy zrobić, jeżeli to ktoś wyrządzi nam szkodę? Jak można ubiegać się o wypłatę odszkodowania z tytułu OC? Czytaj więcej

Ubezpieczenia samochodowe – podstawowe rodzaje

Ubezpieczenia komunikacyjne cieszą się największą popularnością. Jakie są podstawowe rodzaje takich polis? Co należy o nich wiedzieć? Czy każdy musi zdecydować się na ich wykupienie? Warto zadbać nie tylko o własną ochronę, ale także innych osób znajdujących się w ruchu. Czytaj więcej

Bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie

Każdy rodzic staje przed dylematem, jak bezpiecznie przewozić swoją pociechę w samochodzie? Z tyłu? A może z przodu. Na podstawce czy w foteliku? Przewożenie maluchów w aucie wiąże się z wieloma przepisami. Mają one za zadanie ochronę dzieciaków przed urazami podczas ewentualnych wypadków. Dzisiaj wszystko na ten temat!

Czytaj więcej

Jak przepisać ubezpieczenie?

Jak przepisać ubezpieczenie?

W momencie kupna bądź sprzedaży auta, niezbędne będzie przekazanie nowemu właścicielowi koniecznych dokumentów, dotyczących pojazdu. Do takich niewątpliwie należy ubezpieczenie OC. Wówczas zawarte w umowie ustalenia z automatu przejdą na nowego nabywcę. Dlaczego warto o tym pamiętać i jak to zrobić?

Czytaj więcej

Jazda po alkoholu a przestępstwo

Jazda po alkoholu a przestępstwo

Jazda pod wpływem alkoholu to absolutna nieodpowiedzialność. Kierowca, który posiada duży promil alkoholu we krwi, ma wytłumione zmysły i spowolniony czas reakcji. Skutki tak nieodpowiedzialnego postępowania, to narażanie zdrowia, a nawet życia – zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jakie konsekwencje czekają na nieodpowiedzialnych kierowców?

Czytaj więcej