Ubezpieczenia komunikacyjne

Skutery na polskich drogach

Skuterów na polskich drogach nie brakuje. Zdecydowanie więcej jest ich w dużych miastach, gdzie skutecznie pomagają w szybki sposób, pokonać wszystkie korki na drogach. Te jednoślady muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Za jego brak można spodziewać się kary finansowej.

Polisa OC na skuter

Są to takie pojazdy, które należy ubezpieczyć od dnia zakupu. Chyba, że ktoś kupuje jednoślad używany, to musi zorientować się, jak wygląda sprawa odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC musi być ciągłe. W innym wypadku zostanie nałożona kara finansowa. Do trzech dni (w przypadku braku ciągłości) będzie to kara w wysokości 170 zł. Od trzech do czternastu dni kwota ta wzrośnie do 435 zł. Powyżej dwóch tygodni, w przypadku braku ciągłości, właściciel skutera zapłaci 870 zł kary finansowej. Lepiej chyba wydać ok. 100 zł na rok, w przypadku polisy OC, niż przepłacać za sam mandat finansowy.

Brak ubezpieczenia OC

W przypadku spowodowania kolizji drogowej, za wszystkie wyrządzone szkody kierowca będzie płacił z własnej kieszeni. A kwoty te na ogół są bardzo wysokie. Mogą one sięgać nawet kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Mogą zostać one pokryte przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – nawet, jeżeli ktoś nie posiadał OC. Na tym jednak sprawa się nie zakończy. UFG na pewno będzie dochodził od sprawcy wypadku zwrotu poniesionych kosztów. Czy takie problemy są komuś potrzebne? Lepiej to przemyśleć, dopóki jeszcze jest taka możliwość, aby dopełnić w odpowiednim czasie wszystkich formalności. 

 

Inne wpisy:

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC

Ubezpieczenie samochodu Lublin

Poprzedni artykułNastępny artykuł