Ubezpieczenia komunikacyjne

Rumuńska marka Dacia na polskich drogach

Ile się czeka na prawo jazdy w Polsce

Mówi się, że Dacia to marka praktyczna, budżetowa, która doskonale sprawdza się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Coś w tym faktycznie musi być, ponieważ coraz większe grono osób (nawet takich bez dzieci) inwestuje w tą rumuńską markę.

Średnie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile dokładnie kosztuje OC dla Dacii. Po części dlatego, że po polskich ulicach jeżdżą różne marki tego typu pojazdów. Przykładowo można tu wymienić:

  • Dacię Duster,
  • Dacię Logan,
  • Dacię Sandero,
  • Dacię Dokker.
  • Dacię Loggy.

Wszystkie one mogą różnić się także pojemnością silnika, więc jak widać – z cenami może być różnie. Średnia cena dla marki Dacii utrzymuje się na poziomie 630 zł. Chociaż nie warto traktować tego jako wyznacznika. Zwyżki mogą spodziewać się osoby, które na swoim koncie mają szkodę, spowodowaną w ostatnim roku. 

Tanie OC

Chociaż warto powiedzieć, że jeżeli chodzi o tę rumuńską markę, to ma się tu do czynienia z jednym z najtańszych ubezpieczeń. Szacuje się np. że cena OC dla Dacii jest niższa aż o ok. 800 zł od OC Lamborghini. Nic dziwnego, że wiele osób nazywa Dacie tanię i chętnie ją kupuje dla siebie. O ile, średnio za OC Dacii można dać 630 zł, to za polisę dla Forda cena ta wynosi ok. 750 zł. Za cenę OC dla BMW można zapłacić średnio ok. 950 zł. No i wspomniane już Lamborghini, którego OC może kosztować 1400 zł. Różnice są wielkie, dlatego zawsze z rozmysłem warto wybierać samochody, jakimi porusza się po polskich drogach. Aby być pewnym podjętej decyzji. 

 

Zobacz inne:

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty

Poprzedni artykułNastępny artykuł