Ubezpieczenia komunikacyjne

Obowiązkowe OC na skuter

Skuter przez niektórych postrzegany jest niejako w sposób kpiący. Taki mały pojazd, który nie jest w stanie nikomu zrobić krzywdy. Statystyki pokazują jednak, że coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby stać się posiadaczem takiego małego i bardzo zgrabnego pojazdu.

Skuter vs.korki

Widać to, w szczególności, w dużych miastach – korki. A już tym bardziej, jeżeli chodzi o miejsca remontowane. Tych w dużych metropoliach nie brakuje. Samochody osobowe tworzą długie łańcuchy uliczne, które przypominają wielką dżdżownicę lub też węża ogromnych rozmiarów. Zgroza! Rzeczywista zgroza. Co na to skutery? Nie muszą się niczym przejmować, ponieważ mają tak zgrabne rozmiary, że są w stanie przecisnąć się przez wszystkie korki i to w szybki sposób. Skutery wygrywają, samochody przegrywają w starciu z korkami. Już chyba wyjaśniło się, dlaczego tak chętnie wybierane są coraz częściej te pojazdy.

Obowiązkowa polisa 

Nie można zapomnieć o tym, że skuter zaliczany jest do pojazdów mechanicznych, które muszą mieć ochronę ubezpieczeniową OC. Nikt nie musi się tego bać, że taka polisa drogo kosztuje. Co prawda, dużo zależy tu od pojemności silnika, ale za te 50cm3 płaci się ok. 100zł na jeden rok! W porównaniu do samochodów osobowych, jest to naprawdę niewielka suma, którą z całą pewnością można poświęcić. Małe kwoty, które są w stanie zapewnić dobrą ochronę, jeżeli właściciel skutera doprowadzi do kolizji drogowej. Bo takie rzeczy są faktycznie możliwe, pomimo niepozornego wyglądu samego skutera. 

 

Zobacz podobne:
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Poprzedni artykułNastępny artykuł