Ubezpieczenia komunikacyjne

Trabant P601 na drodze

Tak, nowoczesne samochody to olbrzymie możliwości. Piękna estetyka, zawrotna prędkość, a do tego najnowsze wynalazki technologiczne – zalet takich pojazdów można wymienić bardzo dużo. Tylko, że mają one także mnóstwo wad. A ich bardzo mało mają klasyczne pojazdy, które zalicza się do grona oldtimerów.

Niemiecki samochód w Polsce

Trabant P601 to pojazd, który jest doskonale znany, dzięki swojej charakterystycznej budowie. Na pewno wiele osób doskonale pamięta taki pojazd, którym jeździli ich przodkowie. Pierwszy Trabant wyjechał z fabryki w Zwickau. Była to miejscowość położona na terenie NRD. Mydelniczka, Ford Karton czy Opel Tektura – takie przezwiska zyskało to auto. Dzisiaj już takich samochodów o małej pojemności silnika, się nie produkuje. To jednak nie oznacza, że nie można ich otrzymać. Nadal są do kupienia i to w całkiem dobrej cenie.

Niedrogie ubezpieczenie OC

Niektóre osoby jeżdżą takimi pojazdami tylko dlatego, że są one tanie. Podobnie jak ewentualne części zamienne, jeżeli dojdzie do usterki. Na rynku można znaleźć również niedrogie ubezpieczenie OC dla takich oldtimerów, jak Trabant P601. Zapłacić można za nie ok. 420-450 zł. Aczkolwiek, pod uwagę brane są również inne, ważne czynniki, jak np. doświadczenie kierowcy. Trabanty to klasyki, ale przed ubezpieczalnie uważane są za bezpieczne pojazdy. W jakim sensie? Nie są w stanie rozwinąć wielkiej prędkości, a to wszystko za sprawą niskiej pojemności silnika. Ryzyko spowodowania kolizji drogowej jest naprawdę minimalne. 

 

Zobacz także:

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Poprzedni artykułNastępny artykuł