Ubezpieczenia komunikacyjne

Trabant na polskiej drodze

Patrząc na współczesne samochody osobowe można oniemieć z zachwytu. Dlaczego? Ponieważ jest to szczyt nowoczesnej technologii, który mógłby zaszokować naszych przodków. Obecne pojazdy, a te poruszające się po drogach kilkadziesiąt lat temu, sporo się od siebie różnią.

Trabant – samochód sprzed 1999 r.

Nie każda osoba docenia jednak nowoczesne pojazdy, inwestując w to, co zostało wyprodukowane przed 1999 r. Dokładnie należałoby powiedzieć, że chodzi tu o trabanta. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, która była produkowana w 1957- 1991 roku. Można powiedzieć, że swoje lata te samochody mają, a nic nie tracą na swoim uroku. Nadal jest wielu kierowców, którzy bardzo chętnie poruszają się tymi klasykami. NA CO DZIEŃ! Szok i zdziwienie, ale nie można zapomnieć o tym, że nawet tak szlachetne klasyki, jak trabant, wymagają odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Tanie OC dla trabanta

Może i OC dla pojazdów tej marki nie jest tak często kupowane, ale nadal jest. Jaka jest cena? Niska. A to wszystko dlatego, że są to pojazdy, które charakteryzują się małą pojemnością silnika – np. 594 cm3/ 26 KM dla trabanta P601. Cena może nieco wzrosnąć, jeżeli weźmie się pod uwagę inny model trabanta, ale pod tym względem, i tak będą to niewielkie różnice w ostatecznej sumie. Pojazdy o tak niskiej pojemności nie są w stanie rozwinąć wielkiej prędkości na drodze. Co za tym dalej idzie, nie stanowią tak dużego zagrożenia w ruchu, dlatego też nie podlegają one tak wysokiemu ubezpieczeniu komunikacyjnemu. 

 

Zobacz też:
Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Poprzedni artykułNastępny artykuł