Ubezpieczenia komunikacyjne

Obowiązkowe ubezpieczenie na motocykl

Motocykliści kochają szybką jazdę na swoich maszynach. Może i nie jest ona możliwa przez cały rok, ale sezon wiosna – lato na pewno należy do nich. Osoby, które stoją przed zakupem takiej maszyny, nie mogą zapomnieć o zakupie obowiązkowej polisy komunikacyjnej.

Koszt OC na motocykl

Doświadczeni motocykliści na pewno wiedzą, że cena za OC jest różnorodna i zależna jest ona po części od tego, jakiej marki posiada się maszynę. Przykładowo: OC na BMW F 800 GS z 2010 r może kosztować ok. 539 zł. Chodzi tu dokładnie o model Enduro. Drugi przykład, z nieco droższym ubezpieczeniem, to BMW HP4 z 2013 r., poj. silnika 999 cm3 – 859 zł. Jest to dokładnie model sportowy. Wszystko jednak zależy także od wieku kierowcy. Za te same motory można zapłacić znacznie większą kwotę, jeżeli kierowca ma 25 lat i dopiero co odebrał wymagane prawo jazdy. Jak więc widać, nigdy nie można być pewnym tego, jakie sumy finalnie zostaną zaproponowane. 

Gdzie kupić OC na motor?

We wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Każda ubezpieczalnia ma w swojej ofercie takie propozycje. Chociaż w różnych kwotach. Jeżeli ktoś chciałby zaoszczędzić czas na bieganie po różnych firmach, powinien skorzystać z kalkulatora internetowego. To właśnie tam można znaleźć ciekawe propozycje, a na dodatek można je porównać. Dzięki temu będzie można wiedzieć, która ubezpieczalnia nie tylko ma dobrą cenę, ale proponuje także solidny zakres ochrony. Bo to właśnie ta ochrona jest najważniejsza, aby w razie potrzeby móc liczyć na dobre odszkodowanie. 

 

Zobacz inne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Poprzedni artykułNastępny artykuł