Ubezpieczenia podróżne

Bagaż ubezpieczony w podróży

Podróżowanie po najróżniejszych zakątkach świata może sprawiać ogromną radość. Aby tak się jednak stało, należy pomyśleć o pewnych aspektach ochrony. W szczególności, jeżeli chodzi o bagaż, który może się zagubić. Turyści wyjeżdżający za granicę powinni zapoznać się z taką tematyką, jak ochrona bagażu.

Problemy z bagażem

Szacuje się, że ok. 40 milionów bagaży ginie na lotniskach każdego roku, na całym świecie. Tak, takie dane pokazują statystyki, które są na bieżąco aktualizowane. Nikt chyba nie będzie przesadzał, jeżeli zadba o bezpieczeństwo swojego bagażu, również tego podręcznego. Co roku ok. 7% walizek zostaje zagubionych. 16% walizek zostaje uszkodzonych podczas lotu. Aż 77% walizek zostaje opóźnionych, jeżeli chodzi o podróże samolotem. Tak, często wynika to z błędów, jakie zawarte są na biletach lotniczych. Walizka podróżuje zupełnie innym samolotem, jak jej właściciel. Na lotniskach dzieją się naprawdę różne rzeczy.

Suma gwarantowana ubezpieczenia

Łącznie z polisą turystyczną oferowana jest ochrona bagażu. Dla wielu osób to nic innego, jak zwykłe naciąganie pieniędzy, a inne osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że należy pomyśleć o ochronie różnorodnych sprzętów elektronicznych. Nie można zapomnieć również o rzeczach osobistych, jak chociażby dokumenty, czy też ubrania. Należy jednak zapoznać się z sumą gwarantowaną, ponieważ ubezpieczyciel zapewnia wypłatę odszkodowania tylko do opisanej dokładnie sumy w umowie. Nie warto więc akurat na tej kwestii oszczędzać, aby zapewnić sobie spokój. 

 

Zobacz także inne:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Poprzedni artykułNastępny artykuł