Ubezpieczenia podróżne

Polisa turystyczna online? Dlaczego warto ją wykupć?

W czasie wakacyjnego wypoczynku lepiej uniknąć skręcenia nogi, zagubionego bagażu czy skradzionych dokumentów. Polisa turystyczna może Cię uchronić przed wszelkimi trudnościami w podróży. Na jaką polisę online się zdecydować? Podpowiadamy!

Polisa turystyczna online? Dlaczego warto ją wykupć?
fot. pixabay.com

Kupno polisy turystycznej online

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności wyjazdu. Warto jednak trzymać rękę na pulsie, i nie pozwolić popsuć sobie wypoczynku. Pomoże Ci w tym ubezpieczeniu turystycznym online. Co to takiego? To  tradycyjne ubezpieczenie w czasie wakacji – to jednak możemy je nabyć bez wychodzenia z domu – drogą internetową. Warto skorzystać z tej opcji, kiedy goni nas czas, a my mamy na głowie jeszcze spakowanie i dopięcie wszystkich innych spraw związanych z wyjazdem.

Rodzaje polis turystycznych

Polisa turystyczna online to najlepsza opcja dla osób, które nie lubią tracić cennego czasu. Internetowy kontakt z ubezpieczycielem poleca się osobom, które planują wypoczynek za granicą,wyjazd w celu zarobkowym, a także tym, którzy aktywnie uprawiają sport – nawet ten wyczynowy. Pod tym względem wyróżniamy trzy rodzaje polis, z których możemy skorzystać wyjeżdżając za granicę.

  • wypoczynek
  • sport,
  • praca

Dlaczego warto kupić polisę online?

Taką polisę można nabyć w trybie natychmiastowym – na kilka dni przed podróżą, a nawet w jej trakcie. Należy jednak mieć na uwadze, że polisa jest aktywna dopiero na 2-3 dni po jej zakupie. Wszystko zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia. 

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę online?

Wybierając ubezpieczenie w czasie wyjazdu, warto zwrócić uwagę na wszystkie zawarte w niej kryteria – te mogą być naprawdę różne. Znajdziemy w niej takie parametry jak m.in. wysokość ubezpieczenia transportu, bagażu, koszt leczenia, ratownictwa, OC czy następstwa nieszczęśliwych wypadków. Niektóre polisy mają także do zaoferowanie ubezpieczenie dokumentów, telefonu czy kluczy. To jakie zastosujemy kryterium jest zależne od osobistych preferencji i planów, co do zbliżającego się wyjazdu.

Jak i gdzie ubezpieczyć swój wyjazd?

W sieci dostępne są intuicyjne i banalnie proste w obsłudze porównywarki – to właśnie one pozwolą na wybór najlepszych i indywidualnie dostosowanych ofert.

Poprzedni artykułNastępny artykuł