Ubezpieczenia podróżne

Greckie wakacje – jak się ubezpieczyć

Słoneczne wyspy, błękitne niebo, białe, klimatyczne miasteczka , świeże oliwki i pyszny serek halloumi? To brzmi jak… Greckie wakacje! Polacy je zdecydowanie uwielbiają! A przynajmniej tak wynika z badania Polskiego Związku Organizatorów Turystyki – Grecja to jedna z najpopularniejszych destynacji, wśród Polaków! Uwielbiamy spędzać urlop w Grecji, ale czy wiemy jak poprawnie się ubezpieczyć przed urlopem?

Greckie wakacje - jak się ubezpieczyć
fot. pixabay.com

Greckie wakacje a ubezpieczenie podróżne

Bez czego absolutnie nie powinniśmy ruszać na podbój Grecji?

  • dowód osobisty bądź paszport – te dokumenty w zupełności wystarczą, by móc przekroczyć granice Grecji.
  • prawo jazdy – to się może przydać – Grecja jest zbyt piękna, by siedzieć w jednym miejscu. Wynajem samochodu pozwoli Ci na poznanie jej mniej komercyjnych zakątków.
  • karta EKUZ – nie powinieneś ruszać się także bez Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ta pozwoli Ci na skorzystanie z usług medycznych w Grecji. Mowa o podstawowych usługach. 
  • ubezpieczenie turystyczne –  polisa podróżna również jest niezbędna. To właśnie ona pokryje pozostałe usługi medyczne.

Ubezpieczenia podczas pobyty w Grecji

  • Standardowe ubezpieczenie – Aby móc w spokoju cieszyć się plażowaniem, opalaniem, i zwiedzaniu zabytków, wystarczające będzie standardowe ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego? Obejmuje ono koszt leczenia – usługi medyczne, których nie objęła wspominana powyżej karcie EKUZ. Zalecamy wykupienie wariantu o wartości co najmniej 30 000 euro. Polisa turystyczna da możliwość skorzystania z hospitalizacji, pomocy ambulatoryjnej, operacji oraz zabiegów odbywających się w Grecji.
  • OC i NNW – kolejny „musi have” to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niej możemy liczyć na odszkodowanie w przypadku doznania trwałego uszczerbku na naszym zdrowiu. Ubezpieczenie OC ochroni Cię z kolei przed ewentualnym pokryciem szkód, wyrządzonych osobie trzeciej.
  • Ubezpieczenie bagażu – kieszonkowcy i złodzieje mogą się trafić absolutnie wszędzie. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć również swój bagaż.

Aktywny Grecki urlop – jak go ubezpieczyć?

W momencie w którym zamiast plażowania i zwiedzania potrzebujesz nutki adrenaliny, w formie nurkowania w Greckich głębinach, podziwiając kolorowe ławice niespotykanych rybek, zalecamy wykupienie dodatkowej opcji polisy. Dlaczego? Tego typu sporty traktowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako te o podwyższonym ryzyku. Do tej kategorii należy także kilka innych dyscyplin sportowych. Dodatkowa opcja do polisy, pozwoli Ci na swobodne korzystanie z pomocy lekarskiej w razie wypadku, podczas wodnych zabaw. Nie posiadając jej, będziemy zmuszeni do samodzielnej opłaty leczenia, a należy zaznaczyć, że koszty są wysokie…

W przypadku sportów wodnych nie możemy także zapominać o ubezpieczeniu sprzętu sportowego – ten do nurkowania lub kitesurfingu ma swoją cenę. Z tego względu warto mieć na uwadze jego bezpieczeństwo.  Ubezpieczysz swojego sprzętu sportowego pozwoli na zrekompensowanie choć części poniesionych strat.

Po co ryzykować? Lepiej zainwestować w niezbędne ubezpieczenia, i cieszyć się spokojem ducha, podziwiając bajeczny, grecki krajobraz!

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł