Ubezpieczenia podróżne

Koszt leczenia choroby za granicą

Choroba na wyjeździe zagranicznym może nam pokrzyżować plany. Koszty akcji ratunkowej, hospitalizacji albo transportu do Polski, mogą być naprawdę bardzo wysokie. Należy więc zapobiec tym smutnym konsekwencjom i płacenia ogromnych sum z własnej kieszeni. Aby to zrobić należy wykupić odpowiednią polisę turystyczną. Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Dzisiaj podpowiadamy!

Koszt leczenia choroby za granicą
fot. pixabay.com

Ile zapłacimy za wypadek za granicą

Choroba bądź wypadek, poza granicami kraju najwięcej będzie nas kosztować w Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Na duże sumy musimy się także przygotować poza Europą. Zasada jest prosta – im jesteśmy dalej od swojego kraju, tym wyższe koszty leczenia i bardziej skomplikowany proces transportu do Polski.

Jadąc na wakacje nie zawsze mamy na uwadze swoje bezpieczeństwo – raczej nikt nie myśli o nieprzyjemnych sytuacjach losowych. A te mogą się przytrafić każdemu. Należy zaznaczyć, że skutki takich sytuacji mogą być naprawdę kosztowne – prywatne leczenie, ratownictwo czy hospitalizacja na wakacjach nie należy do najtańszych. Można jednak uniknąć płacenia tak wysokich sum. Jak? Zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie.

W jakich okolicznościach przyda się nam ubezpieczenie zdrowotne NFZ?

EKUZ zagwarantuje nam możliwość państwowej opieki zdrowotnej w 28 państwach UE. Nie zawsze jednak jest to jednoznaczne z brakiem kosztów za leczenie, czy wizytę lekarską u specjalisty. Na bezpłatne leczenie możemy liczyć w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, czy Szwajcarii.

Jak otrzymać kartę EKUZ? Aby ją nabyć należy się zgłosić do krajowego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych. Warto jednak zaznaczyć, że EKUZ nie uwzględnia prywatnych usług, czy transportu do Polski.

Jak uniknąć ogromnych kosztów pobytu w szpitalu za granicą?

W momencie w którym leczenie na koszt NFZ jest niemożliwe, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Podczas wyboru najodpowiedniejszej polisy powinniśmy zwrócić uwagę na OWU, oraz na fakt, która polisa pokryje koszty leczenia, związane z rodzajem i miejscem wyjazdu, a także aktywnościami, które zamierzamy uprawiać.

Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zapewni nam spokój, a przede wszystkim bezpieczeństwo na wakacyjnym wyjeździe.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł