Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie NNW – nie tylko dla tych aktywnych

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa osobowa – obejmuje zdrowie oraz życie. Posiadanie tego typu ubezpieczenia wydaje się niezbędne – jednak przypominamy sobie o tym dopiero przed wakacyjnym wyjazdem. Natomiast polisa NNW może się okazać niezbędna także w innych sytuacjach. Zobacz jakich.

Ubezpieczenie NNW - nie tylko dla tych aktywnych
fot. pixabay.com

Ubezpieczenie NNW – co to takiego?

Ubezpieczenie następstwa nieszczęśliwych wypadków rekompensuje utratę zdrowia w momencie nieprzewidzianych zdarzeń. Rodzina osoby ubezpieczonej może otrzymać odszkodowanie także w przypadku śmierci, na skutek losowych zdarzeń. Ubezpieczenie NNW zabezpiecza sytuację Twoją i bliskich, jeśli nastąpi wypadek niezależny od naszej woli.

Polisa NNW może być:

  •  samodzielne,
  • częścią pakietu.

Jakie polisy NNW rozróżniamy?

  • indywidualne,
  • grupowe,
  • rodzinne,
  • dla trzeciej osoby.

Najpopularniejsze wersje polisy NNW to te, które występują w pakietach – podróżniczych bądź komunikacyjnych. To także dobra metoda ochrony podczas organizowanych wycieczek – sportowych czy szkolnych. Co ciekawe – polisy NNW sumują się.

Ubezpieczenie NNW: nie tylko dla kaskaderów

To rodzaj polisy idealnie sprawdzający się w pakiecie razem z OC. W  momencie w którym jesteś sprawcą wypadku, na skutek którego zostałeś także ranny, samo OC nie będzie pomocne. Natomiast polisa NNW, swoje uzasadnienie znajduje w wyjątkowych sytuacjach – podczas wyjazdu na wakacje, ale także w życiu codziennym. To ochrona, która działa wszędzie i zawsze.

Czy ubezpieczenie NNW jest opłacalne?

Posiadając już inne ubezpieczenie, możemy wybrać jakiś wariant ubezpieczenia NNW – np. komunikacyjny bądź podróżny. Jednak równie opłacalne są pakietów – podczas wypadku się kumulują, a to może być pomocne w obliczu konsekwencji zdarzenia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł