Ubezpieczenia podróżne

Wypoczynek w Chorwacji – jakie ubezpieczenie będzie najlepsze?

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Zanim jednak udamy się na urlop do Chorwacji, powinniśmy pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego – to ma nam zapewnić medyczną opiekę, w momencie niespodziewanej choroby. Na jaką polisę się zdecydować udając się do Chorwacji? Oto nasze wskazówki – koniecznie się z nimi zapoznaj!

Wypoczynek w Chorwacji - jakie ubezpieczenie będzie najlepsze?
fot. pixabay.com

Od momentu przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej – roku 2013, w czasie wakacji w Chorwacji, mamy prawo do korzystania z publicznej opieki medycznej. Jest tylko jeden warunek – powinniśmy posiadać darmową kartę EKUZ. Jednak nawet z kartą EKUZ, nie wszystkie z usług  należą do całkowicie bezpłatnych. Niestety za niektóre będziemy musieli zapłacić sami. Właśnie dlatego warto zdecydować się na osobne ubezpieczenie turystyczne, pokrywające większość usług, których nie jest w sanie pokryć EKUZ.

Aktywne wakacje w Chorwacji a ubezpieczenie zdrowotne

Chorwacja przyciąga osoby, kochające sporty wodne. Panujące tam warunki terenowe oraz klimat sprzyjają uprawianiu ekstremalnych sportów wodnych – możemy do nich zaliczyć nurkowanie, windsurfing, czy kitesurfing. Sporty te są w tzw. grupie wysokiego ryzyka. W czasie ich uprawiania niezmiernie łatwo o poważny wypadek. Właśnie dlatego skutki takiego wypadku, nie są brane pod uwagę w przypadku standardowej polisy. Niezbędne więc staje się rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia. W tym wypadku zapłacimy wyższą składkę, jednak w razie nieszczęśliwego zdarzenia, możemy liczyć na częściowe, a czasem nawet pełne, pokrycie kwoty hospitalizacji i leczenia. Rozszerzone ubezpieczenie powinno obejmować także koszty ratownictwa.

Samochodowy wyjazd do Chorwacji – ubezpieczenie auta

Sporo Polaków udaje się do Chorwacji samochodem. Nie zapominajmy jednak, że to naprawdę długa trasa, podczas której mogą nas spotkać różne przygody. Aby uniknąć ich smutnych i drogich konsekwencji – np. kosztów za naprawę samochodu, powinniśmy ubezpieczyć swój samochód. W tym wypadku polecamy ubezpieczenie assistance na wyjazdy zagraniczne. Tego typu polisa uwzględni:

  • pomoc w momencie kolizji z innym autem,
  • pomoc w czasie awarii samochodu,
  • samochód zastępczy na czas naprawiania zepsutego pojazdu,
  • bezpłatną, pomocną infolinię
  • pomoc prawnika.

Z tą wiedzą, i odpowiednią polisą, możesz śmiało ruszać na urlop w Chorwacji!

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł