Ubezpieczenia podróżne

Ulubione wakacyjne kierunki

Jak się okazuje, Polacy szczególnie upodobali sobie kilka kierunków – Bułgarię, Turcję, Hiszpanię, Grecję i Egipt. Dlaczego tak bardzo uwielbiamy właśnie te kierunki? Dziś co nieco o ich zaletach i tajemnicach. 

Ulubione wakacyjne kierunki
fot. pixabay.com

Turcja

Według danych zebranych z kilku biur podróży, i wyliczeń na podstawie zakupionych ofert typu first minute, wynika, że jeden z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków, to właśnie Turcja. Kraj ten będzie idealną opcją dla tych, którzy na wakacjach pragną się przede wszystkim oddać pełnemu relaksowi,, wypoczęciu oraz nabraniu pięknego kolorytu skóry. W tym wypadku wczasowicze wybierają przede wszystkim oferty all inclusive. Opcja „na gotowe”, zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz inne, dodatkowe atrakcje.

Bułgaria

Bułgaria kojarzy się ze świetnymi warunkami urlopowymi oraz… niskimi cenami. To właśnie te czynniki przyczyniają się do popularności tego kierunku wśród Polaków. Tendencja na wakacje w Bułgarii utrzymuje się już od dawna. Bułgaria ma nam do zaproponowania plaże ze złotym piaskiem, czyste, lazurowe morzem i wieczne słońce. Bułgaria jest świetnym kierunkiem dla rodzin z dziećmi – maluchy będą mogły korzystać z atrakcji – w tym z aquaparku i licznych animacji.

Grecja

Grecja to idealny kierunek zarówno dla rodzin, zakochanych, grupki przyjaciół, a także samotników. Ma różne oblicza – kusi plażowiczów, a także wielbicieli antycznych klimatów. Będąc w Grecji nie możemy ominąć Akropolis, Partenonu, czy ruin Delf. Grecja będzie także świetnym wyborem dla miłośników wina – na miejscu nie brakuje lokalnych winiarni.

Hiszpania

Hiszpania kusi przede wszystkim zakochanych.  Ma do zaoferowania piaszczyste plaże oraz chłodną wodę, i ciekawą architekturę, idealną do fotografowania. Będąc w Sewilli nie sposób ominąć Katedrę Najświętszej Marii Panny, czy Plac Hiszpański. Z kolei w Barcelonie grzechem będzie nie zobaczyć Dom Mili.

Egipt

Egipt to kolejny kierunek, który już od wielu lat nie wychodzi z mody – zupełnie jak Bułgaria. To Afrykańskie państwo jest całkiem blisko Europy – co zapewne przyczynia się do tak częstych wyborów tego kierunku. Sfinks, piramidy, przejażdżka wielbłądami to punkty obowiązkowe każdego urlopowicza w Egipcie. Do Egiptu można wybrać się zimą – doskonała pogoda panuje tam cały czas, natomiast ceny poza letnim sezonem są bardzo przystępne. W przypadku Egiptu również zalecana jest oferta first bądź last minute.

A Ty który kierunek wybierasz? Niezależnie od tego, gdzie chcesz spędzić urlop, nie powinieneś zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym!

Poprzedni artykułNastępny artykuł