Ubezpieczenia podróżne

Rajska Dominikana – jak się ubezpieczyć?

Wybierając się na wakacje tropem piratów – odwiedzając bajeczne Karaiby, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej ochronie – polisie turystycznej. Co powinno zawierać odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd na Dominikanę?

Rajska Dominikana - jak się ubezpieczyć?
fot. pixabay.com

Ubezpieczenie zdrowotne a wyjazd na Dominikanę

Wybierając się na Dominikanę, powinniśmy zacząć od odpowiednich badań oraz szczepień. A to ze względu na zupełnie inny klimat, niż ten panujący w Polsce. Niezbędna będzie szczepionka na WZW (typ A i B), tężca i żółtą febrę.

Na Dominikanie karta EKUZ nie ma zastosowania. W związku z czym niezbędne jest wykupienie kompleksowego ubezpieczenia wakacyjnego. Suma gwarancyjna takiej polisy to minimum 20-30 tys. euro.

Co powinno wchodzić w skład zdrowotnego ubezpieczenia przy podróży na Dominikanę?

  • koszt leczenia,
  • koszt transportu medycznego,
  • koszt akcji ratunkowych,
  • koszty świadczeń NNW.

Na jaki pakiet ubezpieczenia wakacyjnego się zdecydować?

Ubezpieczenia typu OC:

  • komunikacyjne – dla chcących prowadzić auto, podczas wyjazdu na Karaiby,
  • osobiste – to zwalnia z odpowiedzialności cywilnej, w prywatnym życiu.

Wybierając się na Karaiby, warto także zdecydować się na pakiet ubezpieczeń Assistance – to podczas nieprzewidzianych zdarzeń, umożliwi natychmiastowe otrzymanie wsparcia prawnego, informacyjne, lub medycznego.

Ubezpieczenie Turystyczne

Jego zakres, oraz cena zależne są od towarzystwa. Przed wykupieniem tego typu polisy powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie znajdziemy niezbędne szczegóły. Odpowiedni pakiet powinien chronić Ciebie, Twoich najbliższych a także Twój bagaż.

 

Wybierz mądrze!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł