Ubezpieczenia podróżne

Egipt – jakie ubezpieczenie?

Egipt należy do jednych z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków, wśród Polaków. Jakie ubezpieczenie najlepiej sprawdzi się na tego typu, zagranicznych wakacjach? Bądź spokojny o siebie i swoich najbliższych!

Egipt - jakie ubezpieczenie?
fot. pixabay.com

Karta EKUZ, to podstawa ubezpieczenia. Upoważnia Cię ona do darmowych świadczeń NFZ, w zakresie obowiązującym w danym kraju. Tak sytuacja wygląda, gdy spędzasz wakacje na terenie UE. Jak jest w przypadku Egiptu? Poza Europą karta EKUZ jest totalnie bezwartościowa. Dlatego właśnie powinieneś poznać specyfikę polis na wakacje poza granicami Europy. Należy mieć na uwadze fakt, że wizyta lekarska w Egipcie nie należy do najtańszych. To wydatek około kilkudziesięciu euro, hospitalizacja natomiast jest jeszcze droższa. W związku z czym wybrane przez nas ubezpieczenie powinno wynosić minimum 30000 euro i obejmować:

  • leczenie
  • akcje ratownicze
  • transport medyczny
  • świadczenia na wypadek uszczerbku na naszym zdrowiu

Na jakie ubezpieczenia się zdecydować jadąc do Egiptu?

Na odległym kontynencie, dobrze sprawdzi się wakacyjna polisa Assistance – pakiet ochronny, zawierający różne usługi, w tym: pomoc informacyjną, medyczną, oraz prawną. Posiadając tego typu ubezpieczenie, w razie wypadku możemy liczyć na pomoc w formie:

  • opieki nad niepełnoletnimi towarzyszami podróży – dziećmi
  • tłumaczeniu dokumentów na ojczysty język
  • udostępnienia numerów telefonów oraz adresach placówek, które mogą się okazać pomocne po wypadku.

PAMIĘTAJ!

Wybierając wakacje w Egipcie, warto rozważyć poszerzenie swojej polisy także o OC! W tym wypadku to ubezpieczyciel zajmie się poniesieniem strat, w przypadku w którym poszkodowane zostaną osoby trzecie.

Ochrona bagażu

Wybierając polisę na zagraniczny wyjazd, zwróć także uwagę, czy chroni ona także bagaż i mienie.

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Egiptu

Koszty są różnorodne – wszystko jest zależne od wybranego pakietu i towarzystwa ubezpieczeniowego. Tygodniowy wyjazd może kosztować 40 zł, a może to być 100 zł. Najlepiej więc będzie porównać pakiety ubezpieczeń, oraz ich ceny, a następnie wybrać najkorzystniejszy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł