Ubezpieczenia podróżne

Kiedy zdecydować się na zdrowotne ubezpieczenie długoterminowe?

Czeka Cię długoterminowa podróż? Przed Tobą sporo spraw do załatwienia przed wyjazdem – pranie, pakowanie, zakupy… Jednak jest coś jeszcze – zadbanie o ubezpieczenie zdrowotne poza granicami kraju. To może Cię uchronić przed nieszczęściami i niechcianymi wypadkami oraz pozwolić na podstawowe badania profilaktyczne. O czym musisz wiedzieć?

Kiedy zdecydować się na zdrowotne ubezpieczenie długoterminowe?
fot. pixabay.com

Karta EKUZ a ubezpieczenie zdrowotne 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to absolutna podstawa ubezpieczenia poza granicami naszego kraju. Dzięki niej możliwe będzie korzystanie z opieki medycznej NFZ – sytuacja dotyczy państw Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, oraz Szwajcarii. Karta ta jednak często bywa niewystarczająca. Dlatego warto także pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym międzynarodowym. To umożliwi dostęp do lekarskich badań. Tego typu międzynarodowa polisa, może mieć zastosowanie na całym świecie – wszystko jest zależne od pakietu, na jaki się zdecydowaliśmy. Co istotne – tego typu międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, jest totalnie niezależnie od NFZ.

Co obejmuje długoterminowe ubezpieczenie?

Długoterminowe ubezpieczenie zdrowotne obejmuje zarówno choroby i uszkodzenia, wyrządzone w czasie wyjazdu, a także refunduje rozpoczęcie bądź kontynuacje leczenia, zaczętego w Polsce. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku kwota rocznego leczenia nie może być większa niż 2,5 miliona euro. Prywatne ubezpieczenie obejmuje także kupione leki i środki medyczne, hospitalizację, leczenie nowotworowe, konsultacje okulistyczne i stomatologiczne, odbieranie porodów, tomografię, rezonans magnetyczny i mammografię. O pełnym zakresie ochrony przeczytamy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Gdzie nabyć takie ubezpieczenie?

Tego typu ubezpieczeni kupimy m.in. w firmie MediSky. Firma oferuje kilka pakietów. Przykładowo:

  • pakiet Lime – gwarantuje ochronę szpitalną do 500 000 euro
  • pakiet Emerald – to usługi medyczne dostępne na całym świecie – do kwoty 2 500 000 euro.

Pamiętaj!

Należy pamiętać, żeby nasze ubezpieczenie obejmowało zarówno region docelowy, jak i miejsca, przez które mamy w planach przejeżdżać, bądź je odwiedzać. Dobre ubezpieczenie zdrowotne powinno obejmować badania oraz zabiegi, dotyczące naszych przewlekłych chorób.

Poprzedni artykułNastępny artykuł