Ubezpieczenia podróżne

Koszty winiety w Słowacji

Koszty winiety w Słowacji

Słowacka podróż autem, automatycznie wiąże się z zakupieniem odpowiedniej winiety. Słowacja, w przeciwieństwie do Czech, posiada elektroniczny system sprzedaży. W związku z czym bez problemu wykupimy oraz opłacimy winiety w Słowacji. Możemy to zrobić przez Internet – nawet chwile przed podróżą!

Koszty winiety w Słowacji

Słowacja – winiety

Przejazd drogami ekspresowymi oraz autostradami jest płatny. W Słowacji, nawet jadąc drogami I klasy, winiety są wymagane. Nie jest to jednak problemem, od kiedy Słowacja umożliwiła nabycie tych dokumentów drogą elektroniczną. W związku z czym winiety możemy nabyć bezpośrednio przez podróżą – za pomocą Internetu. Ważność tego typu dokumentu zależny będzie od wybranego przez nas okresu. Winiety w Słowacji nie musimy naklejać na przednią szybę. Opłaty przez płatne drogi sprawdza system kamer, znajdujący się na autostradach – robi to przez weryfikacje numeru rejestracyjnego w bazie sprzedaży – Twoje dane znajdą się tam automatycznie.

Gdzie nabędziemy winiety?

Jak już wspominaliśmy – winiety, niezbędne do przemieszczania się po płatnych trasach Słowacji, nabędziemy drogą internetową, oraz bezpośrednio przy granicy. Najlepsze opcje na nabycie dokumentu to:

  • droga internetowa – za pośrednictwem portalu eznamka.sk
  • aplikacja mobilna – aplikacja eznamka
  • automaty samoobsługowe – te znajdziemy na przejściach granicznych oraz stacjach benzynowych

Ceny i rodzaje winiet

Udając się do Słowacji warto zapoznać się z rodzajami winiet, jakie mamy do wyboru. Mogą się one różnić okresem ważności, a co za tym idzie – także ceną. Dla samochodów do 3,5 ton, najpopularniejsze winiety to:

  • roczna winieta – 50 €
  • 30-dniowa winieta – 14 €
  • 10-dniowa winieta – 10 €
Poprzedni artykułNastępny artykuł