Ubezpieczenia podróżne

Wczasy w Gruzji? To absolutny hit!

Świetne ceny, gościnność, i korzystne ceny. To brzmi jak… wakacje w Gruzji! Ta w ostatnim czasie zyskała na popularności. Polacy chętnie jeżdżą do Gruzji na narty, z kolei latem odwiedzają popularne miasta. Czym może Cię zaskoczyć Gruzja? Przeczytaj!

Wczasy w Gruzji? To absolutny hit!

Kiedy jechać?

Gruzja jest krajem na pograniczu Azji i Europy, z dostępem do Morza Czarnego. Czym mogą zaskoczyć nas wakacje w Gruzji? Latem to gorące temperatury – około 26 stopni Celsjusza, w związku z czym to świetny wakacyjny kierunek! Siatka lotów do Gruzji bardzo się rozwinęła w ostatnim czasie – dostanie się do niej nie stanowi problemu. Ponadto Gruzja to niesamowita gościnność i ciekawa mentalność Gruzinów. Są oni bardzo życzliwi i otwarci dla turystów. W związku z czym, wybierając się na wakacje do Gruzji, bez najmniejszego problemu zarezerwujemy odpowiedni nocleg. W poszukiwaniach dobrze sprawdzi się portal Airbnb. Ponadto ceny w Gruzji są bardzo przystępne. Ich waluta to lari – natomiast nie opłaca się kupowanie jej w Polsce. Najkorzystniej zaopatrzyć się w euro i dolary, a następnie wymienić je w Gruzji. Typowy obiad dla pary w Gruzji, to koszt ok. 30-40 zł. Gruzińskie specjały? Te wakacje nie mogą się obyć bez chaczapuri i pierożków chinkali.

Co musisz zobaczyć?

To co Gruzja ma do zaoferowania to przede wszystkim niepowtarzalna natura – pasma górskie i zielone szlaki. Warto zobaczyć na pewno:

  • Jaskinię Prometeusza
  • Katedre Bagrata
  • Kanion Okatse

Jakie ubezpieczenie do Gruzji?

Wyjeżdżając w rejony Kaukazu, niezbędne będzie posiadanie polisy turystycznej. Dlaczego? Korzystanie z opieki zdrowotnej w Gruzji, obowiązuje nas do uregulowania wystawionych rachunków – należy to zrobić na miejscu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy? Powinna ona obejmować:

  • kwotę minimalną – 30 tys. euro
  • koszty ratunkowych akcji w górach

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł