Ubezpieczenia komunikacyjne

Wypowiedzenie umowy OC – wszystko co musisz wiedzieć

Aktualne ubezpieczenie OC to obowiązkiem każdego kierowcy. To od nas zależy, na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe się zdecydujemy. Zdarzają się sytuacje, w których chcemy zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczyciela. Jak właściwie przejść przez ten proces? 

Wypowiedzenie umowy OC - wszystko co musisz wiedzieć

Kiedy jest możliwe przeprowadzenie wypowiedzenia umowy OC?

Mamy prawo do wypowiedzenia umowy OC w dowolnym, dogodnym dla nas momencie. Należy jednak mieć na uwadze, że poniesione koszty opłaty za polisę, nie będa nam zwrócone. Natomiast sama polisa wygaśnie w dniu, który widnieje na umowie. A więc – jeśli umowę rozwiążemy w połowie czasu na który została zawarta, nasze auto i tak będzie chronione przez OC w towarzystwie z którego zrezygnowaliśmy. Należy także wiedzieć, że przeprowadzenie wypowiedzenia umowy powinno się odbyć najpóźniej w dniu, który poprzedza datę zakończenia ubezpieczenia. W innym wypadku OC automatycznie zostanie przedłużone – na kolejny rok. Wówczas ubezpieczyciel ma prawo żądać opłaty.

Wypowiedzenie OC w przypadku nabywcy pojazdu

W momencie w którym kupiliśmy używane auto, a to miało ważne OC, również możemy z niego zrezygnować, zmieniając ubezpieczyciela na dogodne dla nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Możemy to zrobić w wybranym momencie. Wówczas umowa będzie rozwiązana w dniu, który jest wskazany na umowie wypowiedzenia.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł