Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie auta w leasingu

Ubezpieczenie auta w leasingu

Skorzystanie z leasingu pozwala na używanie samochodu, bez jego zakupu. Jak jednak wygląda ubezpieczenie takiego samochodu?

Ubezpieczenie auta w leasingu

W czasie umowy leasingowej, auto nie jest naszą własnością – nie jesteśmy właścicielem auta, pojawia się więc pytanie – jak wygląda ubezpieczenie takiego pojazdu? W takim wypadku warunki ubezpieczenia pojazdu dyktowane są przez leasingodawca. W związku z czym zawsze wymagane jest pełne ubezpieczenie – OC+AC. Rozwiązanie to jest ochroną dla obu stron – zabezpiecza ono firmę przed stratami – w momencie uszkodzenia samochodu, a nas przed opłatami, które wynikają z kosztów ewentualnej naprawy. 

Zazwyczaj to firmy leasingowe proponują polisę. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzają nam samodzielnego załatwiania formalności. Wówczas ubezpieczenie dostajemy w pakiecie. To rozwiązanie, które pozwala na oszczędzenie czasu. Firmy leasingowe niejednokrotnie posiadają korzystne umowy, podpisane z ubezpieczycielami. Jednak nie widzą także problemu, gdy klient woli samodzielne wykupienie polisy OC oraz AC.

Poprzedni artykułNastępny artykuł