Ubezpieczenia komunikacyjne

Auto w leasing – wszystko, co musisz wiedzieć

Wziąć auto w leasing – takie stwierdzenie zapewne słyszeliśmy już niejednokrotnie. Ale co ona właściwie oznacza? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Auto w leasing - wszystko, co musisz wiedzieć

Leasing na auto

Powód, by wziąć auto w leasing? Może ich być naprawdę sporo – nasze dotychczasowe auto zaczęło szwankować, jednak nie mamy gotówki na kupno nowego, samochód jest za mały aby sprawnie prowadzić biznes itd.. Leasing to umowa, która łączy elementy dzierżawy i kredytu – w momencie, gdy korzystamy z opcji leasingu nie jesteśmy właścicielem samochodu, natomiast możemy korzystać z niego. Po skończonej umowie, mamy możliwość kupna auta – na korzystniejszych warunkach, albo zdecydować się na kolejny samochód w leasingu.

Wady i zalety

  • zalety: 

leasing pozwala na obniżenie naszych podatków, rozłożenie opłat za samochód na dogodne dla nas raty, oraz na uniknięcie skomplikowanych procedur, mających miejsce, jeśli zdecydowalibyśmy się na wzięcie auta w kredyt.

  • wady: 

wzięcie samochodu w leasing, ma związek z wiążąca nas umową, która będzie aktywna, na czas na który ją podpisaliśmy. Poza tym nie stajemy się właścicielami samochodu w momencie zakończenia leasingu – wówczas możemy je wykupić, uiszczając dodatkową opłatę.

Poprzedni artykułNastępny artykuł