Ubezpieczenia komunikacyjne

Autem do Niemiec

Wybierając się na samochodową, europejską podróż, powinniśmy pamiętać o przepisach, obowiązujących w innych krajach – te mogą się różnić od tych, panujących u nas. Wówczas łatwo zarobić mandat. Jak go uniknąć? Z odpowiednim przygotowaniem do podróży i naszym poradnikiem. W poniższym artykule bierzemy na tapetę naszych sąsiadów – Niemcy!

Autem do Niemiec

Niemcy samochodem – wszystko co musisz wiedzieć

Wjeżdżając na terytorium Niemiec, powinniśmy zwrócić uwagę na obowiązujące tam przepisy drogowe. Należy pamiętać, że trzeba się do nich dostosować i je respektować. Nasi sąsiedzi znani są z zamiłowania do zasad i porządku. W związku z czym będąc na ich terenie nawet to najmniejsze wykroczenie,  dobrym wypadku może się skończyć na pouczeniu.  Gorzej będzie, jeżeli od razu będziemy skazani na mandat – a ten na terenie Niemiec nie należy do najniższych. Jak prezentują się przykładowe kwoty za wykroczenia?

  • Łamanie obowiązujących przepisów na autostradach – 70-200 euro
  • Jazda bez pasów – 30 euro
  • Jazda po alkoholu – 500-1500 euro
  • Przejechanie na czerwonym świetle – 90-360 euro
  • Za duża prędkość o 10 km/h – 20 euro
  • Za duża prędkość o 30-40 km/h – 200 euro, a także zakaz prowadzenia przez miesiąc

Dokumenty

W przypadku dokumentów nie ma za dużych wymagań – wystarczający będzie dowód osobisty oraz prawo jazdy. 

Ubezpieczenie samochodu

Tutaj także wystarczy standardowe ubezpieczenie OC, które wykupiliśmy w Polsce. Będzie ono obowiązywać również w Niemczech, w czasie stłuczki czy wypadku. Zalecane jest jednak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, NNW oraz assistance.

Niezbędnik w bagażniku

Wyposażenie samochodu, które jest obowiązkowe w Niemczech to apteczka w unijnym standardzie, gumowe rękawiczki i trójkąt ostrzegawczy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł