Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie AC

Chodzi Ci po głowie wykupienie autocasco? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami – czy to ubezpieczenie jest obowiązkowe? Kto powinien się na nie zdecydować? Dzisiaj wszystko na temat ubezpieczenia autocasco.

Ubezpieczenie AC

Autocasco

Jak wiadomo, w Polsce wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe, dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego – z wyłączeniem właścicieli aut historycznych, które nie są używane. Inaczej jest w przypadku autocasco – jest to ubezpieczenie dobrowolne. Czym charakteryzuje się ta polisa? To ubezpieczenie komunikacyjne, obejmujące ochronę pojazdu mechanicznego, a także jego wyposażenia.

Zakres ubezpieczenia komunikacyjnego OC został określony w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. – o polisach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Natomiast zakres polisy autocasco zależny jest wyłącznie od ustaleń danego ubezpieczyciela. Zapoznać się z zakresem, jakie obejmuje ubezpieczenie AC, można za pomocą OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kto wykupi ubezpieczenie AC?

Z racji na dobrowolny charakter ubezpieczenia AC, nikt nie jest w obowiązku do jego wykupienia. Tym samym towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest w obowiązku, aby go oferować.

Poprzedni artykułNastępny artykuł