Ubezpieczenia komunikacyjne

Górskie, zimowe warunki kontra nasz samochód

Górskie, zimowe warunki kontra nasz samochód

Przed wyjazdem na zimowe ferie, niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie samochodu, tak aby ten bez problemu poradził sobie z jazdą w zimowych, górskich warunkach! Jak się przygotować? Podpowiadamy!

Górskie, zimowe warunki kontra nasz samochód

Wyjazd w góry samochodem  – wszystko, co musisz wiedzieć

Podstawa to świadomość, że mróz i śnieg może nas dopaść na drogach. Jazda samochodem po śliskiej i oblodzonej nawierzchni nie należy do najprostszych, w związku z czym wiąże się z większymi umiejętnościami i zachowaniem szczególnej ostrożności. Nie wskazane jest gwałtowne przyspieszanie jak i hamowanie. W drugim przypadku, najkorzystniej będzie korzystać z hamowania silnikiem. Wszystko zależy od warunków, jednak mimo wszystko nie powinniśmy przekraczać prędkości 50 km/h.

Przed wyjazdem w góry, powinniśmy pamiętać także o zmianie opon na zimowe – z 4-milimetrowym bieżnikiem. Takie opony są w stanie zapewnić optymalną przyczepność. Niezbędne mogą być także łańcuchy śnieżne – te najlepiej sprawdzają się na lodzie i śniegu.

Koniecznością będzie także zorientowanie się czy ubezpieczenie AC i OC, ważne będzie także za granicą. Jeśli okaże się, że nie, niezbędne będzie rozszerzenie pakietu. 

Przewożenie sportowego sprzętu

W przypadku mniejszych samochodów, koniecznością będzie zainwestowanie w bagażnik dachowy. Bez problemu zmieszczą się do niego niezbędne sprzęty. Tutaj mamy do wyboru klasyczny uchwyt lub zamknięty box. Bagażnik powinien być solidnie i prawidłowo przymocowany, natomiast sprzęt – unieruchomiony

Poprzedni artykułNastępny artykuł