Ubezpieczenia komunikacyjne

Utrata i koszt zniżek OC

Utrata i koszt zniżek OC

Ubezpieczenie zniżek OC sprawia, że nawet w momencie wypadku czy kolizji, spowodowanej z naszej winy, zdarzenie nie będzie miało wpływu na wypracowane wcześniej zniżki. Czy posiadając taką ochronę utracimy zniżki OC, w momencie kolizji?

Utrata i koszt zniżek OC

Utrata zniżek OC w momencie kolizji

U większości ubezpieczycieli, dzięki dodatkowej opcji, jaką jest ochrona zniżek OC, jesteśmy chronieni w momencie pierwszej kolizji. W innych przypadkach dodatkowe ubezpieczenie będzie działać tylko w momencie szkody, która nie przekracza pewnej wartości. Jednak w momencie spowodowania wypadku, pomimo dodatkowej opcji jaką jest ochrona zniżek, musimy być gotowi na utratę zniżek OC – jeżeli przejdziemy do innego ubezpieczyciela. Jest tak ze względu na fakt, że ubezpieczenie działa tylko i wyłącznie u jednego ubezpieczyciela –  u którego wykupiliśmy polisę. Dlatego należy pamiętać, że pozostałe towarzystwa ubezpieczeniowe są w posiadaniu danych, dotyczących spowodowanych przez nas szkód. W obowiązku aktualnego ubezpieczyciela jest zgłoszenie zajścia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Koszt ochrony zniżek OC?

Nie istnieje jedna, uniwersalna cena ubezpieczenia zniżek OC. To indywidualna sprawa każdego z ubezpieczycieli. Kwota ta jest wyliczana bezpośrednio pod klienta.

Poprzedni artykułNastępny artykuł