Ubezpieczenia komunikacyjne

Wybór AC samochodu

Wybór AC samochodu

Zakres AC samochodu zależny jest od towarzystwa. W przypadku AC na samochód powyżej 10 lat, powinniśmy się zastanowić jakie elementy ochrony będą niezbędne. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Wybór AC samochodu

Kilkunastoletnie auta a AC

Nie wszystkie stare auta będą potrzebowały polisy od częściowych szkód. Jest to zbędne w momencie, gdy części są tanie i łatwo dostępne – wówczas z taką naprawą poradzimy sobie samodzielnie. Korzystne jednak może być odszkodowanie od kradzieży czy szkody całkowitej. Powinniśmy także się zastanowić nad ochroną od skutków działania żywiołów: powodzi, pożarów, wichury czy gradu.

Przed wyborem polisy autocasco powinniśmy także sprawdzić, jaka metoda naprawy jest stosowana przez ubezpieczyciela przy kilkunastoletnich autach. 

Udział własny

W przypadku wkładu własnego, towarzystwa są dużo bardziej skłonne do sprzedaży autocasco na stary pojazd. Wkład własny może być procentowy, bądź konkretną kwotą. Ułatwi on zakup polisy AC dla kilkunastoletniego samochodu, a jednocześnie  przyczyni się do zmniejszenia wysokości składek.

Poprzedni artykułNastępny artykuł