Ubezpieczenia podróżne

Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Dla niektórych urlop nieodłącznie wiąże się ze spożywaniem alkoholu – dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na pakiet all inclusive – wówczas alkohol wliczony jest w cenę. Jak się jednak okazuje, bycie pod wpływem środków odurzających, jest w stanie pozbawić nas odszkodowania. Inaczej jest w momencie w którym zdecydowaliśmy się na wykupienie dodatkowego rozszerzenia. Dlaczego w swojej polisie turystycznej warto uwzględnić alkoholową klauzulę?

Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Klauzula alkoholowa

Klauzula alkoholowa to dodatkowa opcja do standardowego ubezpieczenia. To właśnie dzięki niej jesteśmy objęci ochroną – nawet kiedy jesteśmy pod wpływem alkoholu. Wówczas śmiało możemy korzystać z oferowanych na „allu”, wysokoprocentowych napojów. W momencie jakiejkolwiek szkody, to ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia i innych roszczeń, niezależnie od sytuacji, w której byliśmy nietrzeźwi.

Ograniczenia klauzuli alkoholowej

Klauzula alkoholowa, to jednak liczne wyłączenia – warto się z nimi zapoznać zanim zakupicie polisę – pomoże to w uniknięciu nieprzyjemnego rozczarowania. Co jest wyłączone z rozszerzenia?

  • jeśli złamaliśmy prawo pod wpływem alkoholu, wówczas nie należy się nam odszkodowanie – zasada ta dotyczy głównie kierowców
  • ubezpieczenia nie otrzymamy także w momencie w którym dopuściliśmy się rażącego zaniedbania
  • jeśli zniszczyliśmy cudze mienie, ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy
  • niektóre z towarzystw wyznaczają także górną granicę promili we krwi – przekroczenie jej zwalnia towarzystwo z wypłacenia ubezpieczenia

Koszt klauzuli?

Cena takiego dodatku to indywidualna kwestia każdego ubezpieczyciela. Pomimo tego, dopłata od tego dodatku nie powinna przekroczyć 20-30% kwoty standardowej polisy.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł