Ubezpieczenia podróżne

Tanie, bezpieczne i komfortowe wakacje

Tanie, bezpieczne i komfortowe wakacje

Polska Izba Turystyki już od jakiegoś czasu wskazuje na znaczący wzrost zainteresowania wakacjami zagranicznymi, wśród Polaków. Każdy, decydując się na tego typu wakacje, szuka tanich i komfortowych rozwiązań. Należy jednak pamiętać także o bezpieczeństwie. To dotyczy zarówno pokrycia kosztów ewentualnego leczenia na wakacjach, ale także działalności TFG. Jak wyglądają te kwestie?

Tanie, bezpieczne i komfortowe wakacje

Gwarancja TFG

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, miał się przyczynić do zwiększenia naszego bezpieczeństwa finansowego, abyśmy nie musieli się obawiać m.in. wyegzekwowania pieniędzy od biura podróży, które jest niewypłacalne. Jeśli roszczeń klientów nie pokrywa polisa OC, wówczas TFG finansuje takie koszty. Działalność tego instytutu jest finansowana poprzez niewielki udział TFP w cenach sprzedawanych biletów. Istnienie takiej instytucji to świetna wiadomość dla podróżujących. Należy jednak mieć na uwadze, że jego działalność nie zwalnia z zachowania ostrożności. W związku z czym, zanim zdecydujemy się na jakiegoś operatora turystycznego, powinniśmy sprawdzić, czy znajduje się on w urzędowej ewidencji. Warto także przyjrzeć się internetowym opiniom wcześniejszych klientów. Czasem korzystniej będzie dopłacić za sprawdzoną usługę, niż korzystać z szemranych ofert.

Polisa turystyczna

O nasze bezpieczeństwo na urlopie dba także obowiązkowa polisa turystyczna. Ta standardowa i jednocześnie przymusowa, może jednak być niewystarczająca, ze względu na okrojony zakres ochrony. W związku z czym, udając się za granicę, powinniśmy zadbać o znalezienie kompleksowej ochrony – będzie nam w tym pomocna porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Skorzystaj z niej przed wyjazdem!

Poprzedni artykułNastępny artykuł