Ubezpieczenia podróżne

Spełniaj marzenia – udaj się na egzotyczne wakacje!

Spełniaj marzenia - udaj się na egzotyczne wakacje!

Popularność zagranicznych, bardzo odległych kierunków, pośród Polaków, nie jest tak duża, jak w przypadku Europejskich kierunków. Statystyczny turysta z Polski, chętniej zdecyduje się na bliższe regiony wakacyjne. Co więcej – znacząca ilość naszych rodaków wybiera wyjazdy za pośrednictwem biur podróży. W związku z czym najchętniej wybierane kierunki to Bułgaria, Grecja i Hiszpania. Co jednak z takimi egzotycznymi kierunkami jak np. Peru, Tajlandia, czy Dominikana?

Spełniaj marzenia - udaj się na egzotyczne wakacje!

Okazuje się, że z roku na rok, zainteresowanie odległymi kierunkami jest coraz większe. Jakie osoby wybierają tak odległe tereny, jako cel podróży? Zazwyczaj są to osoby, które miały już okazję zwiedzić wszystkie rejony i państwa basenu Morza Śródziemnego. Jakie kierunki wybierają takie osoby?

Polscy turyści w Omanie i Tanzanii

Polacy, wybierając się w dalsze zakątki świata często wybierają zatłoczony Bangkok lub  safari w okolicach Kenii. Polskie biura podróży proponują także inne kierunki. Jakie? Szczególnym zainteresowaniem cieszy się:

  • Dominikana
  • Madagaskar
  • Oman
  • Wyspy Zielonego Przylądka
  • Tanzania

Ta lista jednak nieustannie się wydłuża. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej egzotycznych kierunków staje się dla nas dostępna. A to ze względu na ułatwienia wizowe, coraz lepszą infrastrukturę hotelową i rozbudowaną sieć połączeń.

Polisa na egzotyczne wakacje

Pojawia się jednak nurtujące pytanie – jak, w przypadku tak odległych kierunków, wyglądają kwestie ubezpieczenia. Jak się okazuje, nie jest to problemem – krajowe towarzystwa świadczą ochronę w każdym zakątku świata. Oczywiście każda z opcji różni się kwotą związaną z ryzykiem wypadku, a także kosztami usług medycznych w danym kraju. Dlatego polisa na wakacje do Australii będzie droższa, od polisy w Bułgarii. W dobraniu odpowiedniego ubezpieczenia może być pomocna porównywarka ubezpieczeń.  Jednak wybierając się na wakacje do egzotycznych krajów powinniśmy pamiętać także o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach.

Poprzedni artykułNastępny artykuł