Ubezpieczenia podróżne

Najpiękniejsze plaże na świecie – musisz tam być!

Najpiękniejsze plaże na świecie - musisz tam być!

Najpiękniejsze plaże świata? Ile ludzi – tyle opinie. Istnieje jednak pewien ranking, bazujący na unikalnych opiniach. Ranking co roku tworzy podróżniczy portal – TripAdvisor. To właśnie on typuje najbardziej bajeczne plaże świata. Która plaża została okrzyknięta tą najlepszą? Jest ich kilka!

Najpiękniejsze plaże na świecie - musisz tam być!

Bajeczne plaże

Niegdyś, za najpiękniejszą plażą świata zastała uznana brazylijska plaża – Baía do Sancho. Ta znajduje się na niewielkim archipelagu – Fernando de Noronha – w stanie Pernambuco. Co wpłynęło na taki wybór? Zapewne unikalna flora i fauna. Co więcej, w roku 2001 plaża została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa – UNESCO. Co na niej znajdziemy? Delfiny i żółwie morskie (a nawet żółwia szylkretowego, który jest zagrożony wyginięciem). Są to naturalne atrakcje, które znajdują się na wyspie. Bajeczna plaża Baía do Sancho to rejon parku narodowego. W związku z czym, odwiedzając plaże, należy wnieść opłatę, w wysokości ok. 50 dolarów. Oczywiście warto – na miejscu czeka na nas szmaragdowozielona, krystaliczna woda i przyjemny biały piasek. Rajskie wakacje? Gwarantowane!

Wygrywa Brazylia

Aby móc odwiedzić najpiękniejszą plażę, musimy udać się do Brazylii. Lot zajmie nam 15-20 godzin – czas jest zależny od ilości przesiadek. Natomiast kwota biletów – w obie strony to około 4 tys. zł. Na wyspę bez problemu dostaniemy się także drogą morską z Natal, Recife czy Fortaleza.

Karaiby

W rankingu, znaczące miejsce zdobywają także Karaiby – i aż sześć ich rajskich plaż. Znajdują się one na wyspach Morza Karaibskiego. Co je cechuje? Endemiczna – unikatowa roślinność, oraz zróżnicowana religia, historia, i kultura. Najpopularniejszymi wyspami są: Kuba, Jamajka, Bahamy i Dominikana.

Jakie karaibskie plaże znalazły się na liście?

  • Varadero Beach 
  • Eagle Beach
  • Grace Bay Beach
  • Seven Mile Beach 
  • Playa Norte 
  • Seven Mile Beach

Co z Europą?

Piękne plaże znajdziemy także w Europie. W zestawieniu wylądowała m.in. hiszpańska plaża – La Concha Beach, która znajduje się w Donostia-San Sebastián. Plaża charakteryzuje się malowniczym wybrzeżem. Na liście pojawiła się również włoska plaża – Spiaggia dei Conigli – Plaża Królików.

Niezależnie na jaką plaże się wybierasz – nie zapomnij o ubezpieczeniu!

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł