Ubezpieczenia podróżne

Biwak – co jest nam niezbędne?

Wypad pod namioty, camping w pobliskim lesie? Każdy z nas lubi takie sielskie klimaty. Jednak nie każdy wie, jak przygotować się do takiego wyjazdu. Co zabrać ze sobą, udając się pod namiot i na biwak? Podpowiadamy, jakie rzeczy są absolutnie niezbędne, i jakie dobrze mieć przy sobie, aby móc w pełni cieszyć się dobrodziejstwami natury!

Biwak - co jest nam niezbędne?

Niezbędne rzeczy na biwaku

Wybierając się na tzw. wypoczynek pod gwiazdami, warto stworzyć listę rzeczy niezbędnych. To właśnie dzięki niem Twoja wyprawa będzie bezpieczna, komfortowa i udana. Co powinno się znaleźć w naszym plecaku?

  • namiot – warto go przygotować dużo wcześniej przed wyjazdem – ten sprzed trzech lat niekoniecznie musi być w dobrym stanie. Może się także przydać chronny tropik – ten z kolei uratuje nas podczas deszczu lub mocnego wiatru. Na takich wyjazdach najlepiej sprawdzą się lekkie i kompaktowe namioty trekkingowe.
  • posłanie – karimata, materac, i śpiwór – to zestaw niezbędny do wygodnego snu, pod namiotami. W końcu nocą powinieneś odpocząć, po dniu pełnym wrażeń – stwórz sobie do tego odpowiednie warunki.
  • sprzęt do gotowania – wybierając się na biwak nie możemy zapomnieć o wyżywieniu. W przyrządzaniu jedzenia pomocna może się okazać kuchenkę turystyczna. Nie zapomnij także o komplecie naczyń – bez problemu kupimy odpowiednie do polowego gotowania. Jeśli chodzi o prowiant, najlepiej sprawdzą się lekkie, suche produkty.

Rzeczy dodatkowe

A co w momencie w którym dysponujemy nieco większą ilością miejsca w plecaku? Wówczas warto pomyśleć także o szybkoschnącym ręczniku, powerbanku, filtrze do wody, lodówce turystycznej, czy przenośnym grillu.

Pakuj się i baw się dobrze!

Poprzedni artykułNastępny artykuł