Ubezpieczenia podróżne

Atak terroru? Wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne

Atak terroru? Wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne

W dzisiejszych czasach ataki terrorystyczne mogą wystąpić wszędzie – nawet w najbardziej spokojnych miejscach. W związku z tym, w momencie wyjazdu w miejsca szczególnie narażone na tego typu sytuację, należy się odpowiednio ubezpieczyć. W takim wypadku zwykła polisa turystyczna nie będzie wystarczająca. Jakie ubezpieczenie wybrać?

Atak terroru? Wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne

Kraje, które są zagrożone terrorem

Będąc gdziekolwiek za granicą, należy być ostrożnym – nawet znajdując się w spokojnych kurortach. Do niespodziewanego ataku terroru, tak naprawdę może dojść wszędzie. Są jednak państwa, które narażone są dużo bardziej.  Z informacji podanych przez MSZ wynika, że do najniebezpieczniejszych kierunków należy:

  • Turcja
  • Egipt
  • Tunezja
  • Maroko
  • Arabia Saudyjska
  • Iran
  • Pakistan

Ubezpieczenie podróżne, obejmujące klauzulę aktów terroru

Nagłe wystąpienie ataku terrorystycznego to ogromny chaos. W związku z czym uzyskanie pomocy medycznej, bądź transportu do domu, mogą się okazać niemożliwe. I właśnie z tego względu istnieje polisa turystyczna, która uwzględnia rozszerzenie, na wypadek wystąpienia terroru. Wówczas klauzula jest ważna przez określoną liczbę dni – zazwyczaj tydzień.  Zapewnia ona dostęp do pomocy lekarskiej oraz organizacje powrotu do domu. Natomiast w momencie w którym nie zdążymy ewakuować się z zagrożonego miejsca w określonym przedziale czasowym, powinniśmy zdecydować się na kolejną polisę, roztaczającą nad nami ochronę, do momentu powrotu do domu.

Czego nie uwzględnia klauzula, odnosząca się do aktów terroru?

Polisa zachowuje swoją moc, wyłącznie wtedy, gdy staliśmy się ofiarą danej sytuacji – nigdy sprawcą. Odszkodowanie nie należy się nam także w sytuacji, w której udaliśmy się do państwa, oficjalnie ogłoszonego niebezpiecznym, w którym występuje duże ryzyko ataków terroru.

Poprzedni artykułNastępny artykuł