Ubezpieczenia podróżne

Pakiet ubezpieczeniowy a koszty leczenia

Pakiet ubezpieczeniowy a koszty leczenia

Posiadanie odpowiedniej polisy podróżnej, to obowiązek każdego podróżnika. Wybór najlepszego pakietu, uzależniony jest od rodzaju wypoczynku jaki preferujemy – pakiet ten inaczej będzie wyglądał w przypadku leniuchów, wypoczywających na plaży, inaczej dla aktywnego sportowca, a jeszcze inaczej dla ciężarnej. Jakie są najważniejsze aspekty dostępnych ofert?

Pakiet ubezpieczeniowy a koszty leczenia

Ubezpieczenie dla plażowicza

Osoba, która jedzie na wakacje tylko po to, by spędzać czas pasywnie – opalać się i kąpać w morzu, powinna skorzystać z pakietu All Inclusive. Takiej osobie zbędne są wszelkie rozszerzenia w polisie. Tego typu ubezpieczenia oferuja towarzystwa:

  • Generali – składka 28 zł to ochrona kosztów leczenia na 200 000 zł. 
  • Signal Iduna – najniższa składka w kwocie 28,35 zł, to koszty leczenia opiewające na 128 934 zł.

Ubezpieczenie dla sportowca

W tym upadku, pakiet ubezpieczenia jest bardziej wymagający, a co za tym idzie – droższy. Zdrowie osób uprawiających sporty ekstremalne, jest narażone na szwank, w związku z czym suma tego typu ubezpieczenia musi pokrywać koszty skomplikowanego leczenia. Korzystne ubezpieczenia prezentując towarzystwa:

  • AXA – składka tutaj wynosi 228,90 zł, natomiast koszty leczenia to aż 644 670 zł. 
  • Signal Iduna – składka z kwotą 245,84 zł, to koszty leczenia na 429 780 zł.

Ubezpieczenie do egzotycznych krajów

Tego typu ubezpieczenie również powinno mieć wysoką sumę, która będzie przypisana kosztom leczenia. A to z powodu innych warunków środowiskowych oraz tropikalnych chorób.

Poprzedni artykułNastępny artykuł