Ubezpieczenia podróżne

Tajlandia – jakie wybrać ubezpieczenie?

Malownicza i orientalna Tajlandia chodzi Ci po głowie już od dłuższego czasu? Nic dziwnego – ta jest naprawdę piękna i ma wiele do zaoferowania. Jednak, pamiętaj, by móc w pełni cieszyć się Twoimi wymarzonymi wakacjami, nie możesz zapomnieć o właściwej ochronie. A tą da Ci odpowiednie ubezpieczenie – jaką polisę powinieneś wykupić?

Tajlandia - jakie wybrać ubezpieczenia
fot. pixabay.com

Koszty leczenia w Tajlandii

Warto mieć na uwadze fakt, że w egzotycznych krajach, pozornym zagrożeniem może być nawet wypita przez nas bieżąca woda – pijąc ją możemy się nabawić egzotycznych chorób. Właśnie dlatego należy pamiętać, że drowie jest absolutną podstawą i warto o nie odpowiednio zadbać, jeszcze przed wymarzonym wyjazdem. Jak to zrobić? Wybierając odpowiednią polisę. Ta ochroni Cię przed pokrywaniem wysokich kosztów ewentualnej hospitalizacji, leczenia, wykupienia leków i środków medycznych. W Tajlandii koszty leczenia nie należą do najtańszych – mogą wynieść ok. 2000 zł. Warto więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne. To jednak nie wszystko. Udając się do Tajlandii, nie możemy zapomnieć o odpowiednich szczepieniach, na konkretne choroby, w tym m.in. żółtą gorączkę, WZW A i B, wściekliznę, i meningokoki. Natomiast będąc na miejscu powinniśmy uważać na rekiny, węże i parzące meduzy.

Jakie koszty powinno obejmować zdrowotne ubezpieczenie do Tajlandii?

  • hospitalizacji
  • pomocy lekarza
  • pomocy dentystycznej
  • transportu medycznego
  • zakupu leków i środków medycznych.

30000 euro – to minimalna, sugerowana kwota ochrony medycznej w Tajlandii.

Ubezpieczenie NNW i OC

W kompleksowym ubezpieczeniu powinno się znaleźć zarówno OC jak i NNW:

  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – tutaj minimalna, sugerowana kwota ubezpieczenia NNW wynosi 5000 euro,
  • OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – w tym przypadku minimalna, sugerowana kwota ubezpieczenia OC wynosi 50000 euro.

Dodatkowe ubezpieczenia przy podróży do Tajlandii

Wyjeżdżając do Tajlandii, nie powinniśmy także zapominać o ubezpieczeniu bagażu – w razie jego zgubienia, zniszczenia lub kradzieży, otrzymamy (zazwyczaj częściowy) zwrot kosztów od ubezpieczyciela. Upewnijmy się więc, że nasza polisa posiada wariant obejmujący również ochronę mienia.

Możemy skorzystać także z wakacyjnego ubezpieczenia Assistance – to będzie niezbędne, gdy będziemy potrzebowali pomocy medycznej, informacyjnej, transportowej, lub prawnej.

Poprzedni artykułNastępny artykuł