Ubezpieczenia podróżne

Na jakie ubezpieczenie się zdecydować, lecąc do Indonezji

Na jakie ubezpieczenie się zdecydować, lecąc do Indonezji

Indonezja to miejsce, które coraz bardziej przyciąga tłumy – a to za sprawą rajskich plaż. Niestety, Europejczycy, udający się w te rejony, muszą być przygotowanie na wiele czyhających zagrożeń. W związku z czym konieczne i niezbędne jest odpowiednie zadbanie o bezpieczeństwo. Na jakie ubezpieczenie się zdecydować?

Na jakie ubezpieczenie się zdecydować, lecąc do Indonezji

Jest to kraj bogaty w różnorodne grupy etniczne – jest ich aż 250. W związku z czym, będąc na miejscu, europejski turysta napotka wiele trudności. Wpływ może mieć na to specyficzny klimat. Aby móc spokojnie odpoczywać w raju, najrozsądniejsze będzie wykupienie odpowiednią polisy.

Dlaczego należy się ubezpieczyć?

Indonezja to aż ponad 17 tysięcy wysp. Niektóre z nich to wyspy wulkaniczne – narażone na częste trzęsienia ziemi i tsunami. Te katastrofy naturalne to ogromne niebezpieczeństwo dla turystów. Kolejne niebezpieczeństwo to występowanie groźnych, rzadkich chorób – ich leczenie to generowanie ogromnych kosztów. Podobnie może być w przypadku niechcianego kontaktu z tropikalnymi owadami i dzikimi zwierzętami. Potencjalnym zagrożeniem może być także zwykła woda z kranu. Niebezpieczne mogą się okazać także sporty wodne. To narażanie siebie na dotkliwe rany, w momencie kontaktu ze zdradliwą rafą koralową a także na groźne morskie zwierzęta – meduzy czy rekiny!

W związku z tym polisa na wyjazd do Indonezji powinna pokryć koszty związane z ewentualną wizytą u specjalisty lub w szpitalu. Powinna także umożliwić bezpieczny i sprawny powrót do Polski.

Co jest istotne przy wyborze odpowiedniej polisy do Indonezji?

Najistotniejsze jest wybranie polisy z jak najwyższą sumą kosztów leczenia – powinno to być minimum 50 tys. euro, a także z pełnymi usługami medycznymi. Warto zwrócić także uwagę na duże kwoty gwarantowane, w razie nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł