Ubezpieczenia podróżne

Jakie ubezpieczenie do Holandii?

Holandia to ciekawy i barwny kraj. Właśnie dlatego wielu turystów wybiera ten kierunek. Holandia należy do Unii Europejskiej – jednak pomimo tego dodatkowa polisa może się okazać niezbędna. Dlaczego?

Jakie ubezpieczenie do Holandii?

Wiatraki, pola tulipanów i piękny Amsterdamem – to cechy charakterystyczne dla Holandii. Każdy chce zobaczyć, co ta ma do zaoferowania. Jednak musimy pamiętać, że wybierając się do tego państwa, powinniśmy wykupić odpowiednie ubezpieczenie – na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, które mogą nas spotkać nawet w Holandii!

EKUZ i prywatna polisa

W Holandii uznawana jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ. Jednak to prywatne ubezpieczenie wakacyjne jest gwarancją kompleksowej medycznej pomocy, i odszkodowania w przypadku następstw od nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta zapewni nam pomoc i leczenie u specjalistów oraz w najlepszych klinikach. Karta EKUZ nie obejmuje transportu medycznego a także nie jest w stanie pokryć świadczeń w klinikach prywatnych.

Polisa na wyjazd do Holandii

Korzystna dla nas oferta powinna objąć organizację transportu do Polski, w razie zaistnienia takiej potrzeby. W niektórych sytuacjach niezbędna może się także okazać polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW, podobnie jak OC – bezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Na wakacjach nie zaszkodzi także dodatkowa klauzula alkoholowa, oraz inne dodatkowe świadczenia – ubezpieczenie dokumentów, bagażu, czy sprzętu sportowego – przezorny zawsze ubezpieczony.

Poprzedni artykułNastępny artykuł