Ubezpieczenia podróżne

Wyjazd do Azji? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wyjazd do Azji? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wakacje w Azji? To kontynent, który zachwyca pięknem i niecodzienną egzotyką. Jednak, wybierając się na urlop do Azji, należy pamiętać, że to kontynent także niebezpieczny – głównie dla Europejskich turystów. Duży wpływ ma na to specyficzna kultura, odmienny klimat, a nawet spora odległość od Polski – to wszystko może być przyczyną wielu kłopotów. Na jakie ubezpieczenie turystyczne się zdecydować, aby uniknąć tych kłopotów?

Wyjazd do Azji? Jakie ubezpieczenie wybrać?

Azja bardzo różni się od europejskich standardów – istnieje naprawdę duże ryzyko choroby, wypadku i innych nieprzyjemności oraz wydatków. Aby ich uniknąć, rozsądnie będzie zdecydować się na wykupienie odpowiedniej polisy. Jaka to polisa?

Dlaczego ubezpieczenie w Azji jest niezbędne?

Trudny klimat, tropikalne choroby, miejscowe owady, dzikie zwierzęta, egzotyczne potrawy, woda z kranu, uciążliwe upały, porażenia słoneczne czy oparzenia, to potencjalne zagrożenia, czyhające na Europejczyków w Azji. To kontynent, wyróżniający się naprawdę kosztowną opieką medyczną. Poza tym, należy mieć także na uwadze, że w niektórych miejscach, warunki leczenia oraz samo wyposażenie, nie są pierwszej klasy. W związku z czym, wybierając się na ten obcy – egzotyczny kontynent, niezbędne staje się wykupienie odpowiedniej polisy. Ta powinna pokryć koszty leczenia, niezbędnych świadczeń, a także transportu do Polski.

Niezbędne punkty ubezpieczenia turystycznego w Azji

Najważniejsze punkty, to koszty ratownictwa, oraz leczenia – wybierając nie na inny kontynent, powinniśmy decydować się na jak najwyższą gwarantowaną sumę i opieką medyczną bez limitu. Niezbędne może się także okazać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Podstawowe świadczenia warto uzupełnić także o ubezpieczenia sprzętu sportowego, bagażu, skutki uprawiania sportów ekstremalnych – jeśli takie mamy w planie i choroby przewlekłe – jeśli na takie cierpimy.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł