Ubezpieczenia podróżne

Podróże a koronawirus

Po burzliwym roku, które na dobre unieruchomił wiele osób w kraju, z wielką przyjemnością powitaliśmy informacje, że można zdecydować się na dalsze podróże. Pamiętajmy jednak o tym, że zagrożenie nadal nie minęło i pandemia nadal jest dla człowieka bardzo groźna.

Paszport covidowy

Jednym z dokumentów, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie nie jest wcale dobrze nam znany paszport, który wyrabia się w urzędzie, ale tzw. paszport covidowy. Oficjalna jego nazwa to Unijny Certyfikat Covid. Osoby, które go posiadają mogą zdecydować się na podróże bez konieczności wykonywania testów na wjeździe i wyjeździe z kraju. Paszport covidowy przysługuje tzw.ozdrowieńcom przez pół roku. Od momentu zachorowania, przez sześć miesięcy od otrzymania pozytywnego wyniku testu, po wyzdrowieniu będzie można podróżować. Po tym czasie, paszport wygasa. Chyba, że będzie posiadało się komplet wykonanych szczepień – wtedy Unijny Certyfikat Covidowy będzie funkcjonował przez cały czas.

OWU w czasach pandemii

Towarzystwa Ubezpieczeniowe musiały przystosować się do oczekiwań klientów, którzy chcieli, aby OWU obejmowały przypadki zachorowania w czasach pandemii. Zaczęły pojawiać się polisy, które nie tylko obejmują zabezpieczenie kosztów leczenia, ale także ewentualny transport medyczny – jeżeli osoba chora nie będzie miała możliwości powrotu do kraju normalnym, przewidzianym środkiem komunikacji. Zawsze pamiętajmy o tym, aby sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby być pewnym tego, jaka ochrona dokładnie nam przysługuje. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł