Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie podróżne w czasach pandemii

Ubezpieczenia podróżne do tej pory nie obejmowały zachorowania w okresie pandemii. Towarzystwa ubezpieczeniowe takie sytuacje opisywały, ale w rubryce o wyłączeniach. Czy w obecnych czasach sytuacja się zmieniła, a polisy ubezpieczeniowe stały się bardziej przyjazne?

Wyjazd do innego kraju

2021 rok to moment, kiedy pandemia koronawirusa powoli zaczyna odpuszczać. Aczkolwiek istnieje nadal duże ryzyko zachorowania na tą chorobę. Niestety, ale nie można mówić nadal o swobodnych podróżach za granicę. Co prawda Polska nie znajduje się na liście krajów o bardzo wysokim ryzyku zachorowania, ale to nie oznacza, że możemy swobodnie wyjeżdżać do innych krajów. Potrzebny jest komplet szczepień na COVID-19 lub też specjalne testy, które należy wykonać minimum na 48h przed wylotem. Szybkie testy na ogół dostępne są na lotniskach, dlatego należy pojawić się z odpowiednim wyprzedzeniem, aby móc zdążyć załatwić wszystkie formalności przed wylotem.

Ubezpieczenie i koronawirus

Testy, czy też szczepienia będziemy mieć wykonane, ale nie zwalnia nas to z obowiązku wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Wręcz przeciwnie – jest to konieczność, o której w żaden sposób nie można zapomnieć. W szczególności, że można zdecydować się teraz na opcję z ubezpieczeniem obejmującym zachorowanie na koronawirusa. Jest to nieco droższa opcja, ale chętnie wykorzystywana przez klientów. W czasach, kiedy nadal istnieje wysokie ryzyko zachorowania – lepiej zadbać o dobre zabezpieczenie. Wspominajmy zagraniczne wakacje w miły sposób, a ubezpieczenie nam to na pewno ułatwi.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł