Ubezpieczenia podróżne

Zagraniczny wyjazd w góry

Zima w polskich górach jest wyjątkowo kapryśna. Nigdy nie można mieć pewności, że na miejscu zastaniemy śnieg. Z roku na rok można więc zauważyć, że coraz większa liczba osób decyduje się na zagraniczny wyjazd w góry.

Ratownictwo górskie

Zanim zdecydujemy się na wyjazd w góry, musimy wiedzieć o jednej bardzo ważnej rzeczy odnoszącej się do ratownictwa górskiego. Polska, Rumunia i Słowenia są jedynymi państwami, gdzie nie trzeba liczyć się z kosztami akcji ratunkowej. Jest ona udzielana całkowicie bezpłatnie. W innych państwach europejskich osoby potrzebujące pomocy, zawsze ją otrzymają, ale muszą liczyć się z tym, że za wszystko będzie trzeba zapłacić. Ktoś powie, że jest to niesprawiedliwe. Z drugiej strony należy spojrzeć na to z tej strony – ludzie w sposób bardziej przemyślany przygotowują się do wypraw w góry, dbając o wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Dobra polisa w góry

Wyjazd w góry związany jest z koniecznością wykupienia dobrej polisy turystycznej. Powinny nas zainteresować takie produkty, które będą obejmować akcję poszukiwawczą oraz akcję ratowniczą. Nie zawsze można z całą pewnością stwierdzić, gdzie znajduje się dana osoba, dlatego trzeba ją odszukać. Polisa powinna również obejmować transport specjalistyczny, który w większości sytuacji kryzysowych jest koniecznością. Ubezpieczenie dla turysty w góry powinno również obejmować opiekę medyczną, transport medyczny do kraju, koszty odszkodowania w ramach odpowiedzialności cywilnej. W przypadku wyjazdu za granicę warto również postarać się o pomoc prawną i ewentualne tłumaczenia na język ojczysty. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł