Ubezpieczenia podróżne

Podróże w czasach epidemii na świecie

Kochamy podróżować. Co prawda, wprowadzony stan epidemii nieco osłabił nasze chęci, jeżeli chodzi o podróże zagraniczne, ale od pewnego czasu widać wzrost zainteresowania wyjazdem z kraju. Wiele osób chce to wykorzystać dopóki szczepienia nie są jeszcze obowiązkowe przy podróżach zagranicznych.

Unijne regulacje

Zdecydowana większość podróżników trzyma się w rejonie Europy. Są osoby, które podróżują znacznie dalej, np. do Tulum w Meksyku. W takich przypadkach, przed podróżą, należy sprawdzić indywidualnie regulacje odnośnie podróży – co też dokładnie jest wymagane, aby udać się w podróż. Najczęściej wymagany jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa – zarówno przy wyjeździe, a także przy powrocie. Unijne regulacje określają bardzo jasne zasady podróży w czasach pandemii – konieczne są negatywne wyniki testu lub posiadanie tzw.paszportu covidowego, który jest zaświadczeniem odnośnie odbycia kompletu szczepień. Paszport COVID-19 jest również dla tzw.ozdrowieńców na okres sześciu miesięcy.

Dodatkowe zabezpieczenie

Nawet, jeżeli ktoś ma komplet szczepień, czy też zalicza się do grona ozdrowieńców – powinien pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu pod postacią ubezpieczenia podróżnego. W szczególności, że oferta pod tym względem znacznie się poszerzyła. Ubezpieczyciele zaczęli odpowiadać na potrzeby rynku, oferując atrakcyjne warunki umowy w przypadku zachorowania. I tak można liczyć chociażby na pokrycie kosztów leczenia szpitalnego (jeżeli będzie taka potrzeba), domowego, czy też pokrycie kosztów związanych z koniecznością odbycia kwarantanny. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł