Ubezpieczenia podróżne

Zagraniczna podróż dobrze ubezpieczona

Podróże zagraniczne są bardzo popularne w ostatnich czasach. Odkąd tylko zwiększyły się możliwości podróżowania, naszych rodaków można spotkać w różnych zakątkach kuli ziemskiej. Pamiętajmy o tym, aby każda podróż zagraniczna była dobrze ubezpieczona.

Prywatne ubezpieczenie

Wiele osób żyje w takim przeświadczeniu, że skoro na co dzień mają ubezpieczenie zdrowotne, to na wakacjach również będzie ono obowiązywało. To fakt, o ile te wakacje będą w rejonie granic Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli wyjeżdżamy poza granicę naszego kraju, standardowe ubezpieczenie zdrowotne nie obowiązuje. Na terenie Europy (ale nie we wszystkich krajach, np. Anglia) można postarać się o EKUZ, ale i tak dobrym wsparciem będzie prywatnie zawarta umowa na ubezpieczenie podróżne. Przed wykupem takiej polisy należy zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jest nam potrzebne?

Cel wyjazdu za granicę

Aby wykupić dobre ubezpieczenie podróżne należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jaki jest cel wyjazdu? Jadę na wakacje? Czy też do pracy za granicę?
  • Jaka forma ubezpieczenia dokładnie mnie interesuje – tylko pakiet zdrowotny czy też poszerzenie o inne, dodatkowe możliwości?
  • Ubezpieczam siebie, czy jadą ze mną dodatkowe osoby, np.dzieci?
  • Jaka suma ubezpieczenia jest wskazana podczas wyjazdu?

Ustalając odpowiedź na poszczególne pytania, uda nam się podjąć dobrą decyzję, dzięki czemu wybierzemy dla siebie najkorzystniejsze ubezpieczenie podróżne, które stanowi solidne zabezpieczenie na czas całego wyjazdu za granicę. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł