Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie podróży zagranicznej

Wakacje za granicą, w miejscu, gdzie zawsze świeci słońce, mamy do czynienia z piękną plażą i lazurową wodą to marzenie, które można spełnić. W końcu jest tyle atrakcyjnych kierunków podróżowania, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Morza szum, ptaków śpiew

“Morza szum, ptaków śpiew

Złota plaża pośród drzew

Wszystko to w letnie dni” – piosenka Czerwonych Gitar to idealne podsumowanie tego, o czym marzy każdy z nas. Prawdopodobnie piosenka odnosiła się do bałtyckich plaż, ale równie dobrze można powiedzieć to samo o zagranicznych plażach, gdzie pogoda jest pewniejsza, a i woda w morzu/oceanie jest pewniejsza. Jest tyle atrakcyjnych ofert, że uda nam się wyjechać z dobrym biurem podróży lub samodzielnie na wakacje. W każdym z tych wypadków należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się w dobrą polisę podróżną, kupioną dodatkowo.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

Każdy turysta powinien wiedzieć, że polisa turystyczna to tak naprawdę wiele różnych usług. Wśród tego znaleźć się MUSI obowiązkowo ubezpieczenie kosztów leczenia. O ile nad pozostałymi częściami polisy można się zastanowić, o tyle ubezpieczenie kosztów leczenia jest obowiązkowe – w szczególności, że obca osoba na terenie innego kraju musi liczyć się najczęściej z prywatnymi wizytami. Mówi się o tym, że podróże poza Europę powinny zabezpieczać większe koszty leczenia, jak również ewentualną pomoc przy transporcie osób chorych z powrotem do kraju. Należy wszystko tak wykonać, aby ubezpieczenie kosztów leczenia pokryła firma ubezpieczeniowa.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł