Ubezpieczenia komunikacyjne

Auto zastępcze z OC

W sytuacji, gdy nasz samochód został uszkodzony, na skutek wypadku lub kolizji, a następnie oddany do warsztatu, powinniśmy się zorientować, czy przysługuje nam wynajęcie zastępczego samochodu z OC sprawcy. Dziś rozwiewamy wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Auto zastępcze z OC

Kto może liczyć na zastępcze auto z OC?

Nie każdy jest świadomy faktu, że w momencie uszkodzenia samochodu, podczas wypadku samochodowego lub kolizji, poszkodowany może liczyć na zastępcze auto z OC winnego. Należy pamiętać, że powinniśmy wypożyczyć auto, aby móc odzyskać pieniądze, które wydaliśmy. Jednak fakt założenia pieniędzy z własnej kieszeni może odstraszyć poszkodowanego od skorzystania z danych mu praw. Jednak to całkiem niesłusznie podejście! Należy zapoznać zasady, jakie towarzyszą wynajmowi zastępczego auta, w czasie naprawy, aby móc w pełni cieszyć się mobilnością, aż do chwili odzyskania własnego pojazdu.

Występują jednak sytuacje, gdy ubezpieczyciel decyduje, że takie zastępcze auto nie przysługuje. Może się tak zdarzyć, gdy uszkodzone auto używane jest sporadycznie, i gdy nie jesteśmy w stanie wykazać uzasadnienia konieczności, aby wynająć zastępcze auto z OC. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy posiadamy samochód, który jest w stanie zastąpić uszkodzony pojazd – zasada ta jednak obowiązuje tylko w momencie, gdy żaden członek rodziny nie ucierpi na korzystaniu z takiego pojazdu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł