Ubezpieczenia komunikacyjne

Samochód za granicą – dodatkowa polisa

Samochód za granicą - dodatkowa polisa

Wyjeżdżając za granicę samochodem – zarówno w celach służbowych, jak i zawodowych, powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu pojazdu. Jaka polisa będzie niezbędna? Podpowiadamy!

Samochód za granicą - dodatkowa polisa

Dodatkowe ubezpieczenie – AC

OC – standardowa polisa, Zielona Karta i ubezpieczenie graniczne, swoje zastosowanie będą miały w sytuacji spowodowania wypadku i odszkodowania dla poszkodowanego. Pomocne jednak może okazać się ubezpieczenie, za pomocą którego i my będziemy mogli liczyć na finansową pomoc, w momencie szkody.

Do najpopularniejszego dodatkowego ubezpieczenia auta w podróży za granicą należy autocasco. W momencie gdy jesteśmy w jego posiadaniu, powinniśmy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia sprawdzić, jaki zasięg terytorialny obejmuje nasze ubezpieczenie AC. Jeśli nie obejmie destynacji, do której się wybieramy, niezbędna będzie dodatkowa opłata, mająca na celu rozszerzenie ochrony. 

Assistance 

W przypadku assistance również powinniśmy sprawdzić zakres terytorialny polisy. Ten jest indywidualną kwestią każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wybierając assistance powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie o szerokim zakresie limitu kilometrów i oferowanych usług, takich jak m.in. dowóz paliwa, holowanie, naprawa szkód, pojazd zastępczy, parkingowe miejsce, czy zakwaterowanie.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł