Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – wszystko co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW - wszystko co musisz wiedzieć

W przypadku zakupienia OC, możliwe jest dokupienie opcji dodatkowej – assistance, AC lub NNW. NNW jest zabezpieczeniem, zarówno dla kierowców, jak i  współpasażerów, w momencie wypadku, czy innych nieprzyjemnych zdarzeń, w czasie przebywania w aucie. Czy warto zainwestować w takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW - wszystko co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW, to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to polisa to dodatkowa, w związku z czym od nas samych zależy, czy się na nią zdecydujemy. NNW to ochrona dla wszystkich, którzy znajdują się w samochodzie. Zastosowanie tej polisy nie ogranicza się do samej jazdy – związane jest z samym przebywaniem w samochodzie – np. w czasie postoju, tankowania, a nawet odpoczynku w pojeździe. 

Kiedy odszkodowanie NNW nie jest należne?

Polisy nie otrzymamy w momencie trwałego uszczerbku na zdrowiu i śmierci. W momencie zgonu, prawa do odszkodowania automatycznie przechodzą na rodzie lub osobę do tego upoważnioną.

Co obejmie polisa NNW?

To nie ubezpieczenie, które obejmuje rzeczowe szkody – ma ono zastosowanie jedynie do ludzi: zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Polisa obejmuje jednak tylko uszkodzenia trwałe – ograniczające sprawność na zawsze.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł