Ubezpieczenia podróżne

Dobre ubezpieczenie podróżne

Transport medyczny do Polski z Portugalii może wynieść nas ok. 90 000 zł. Leczenie zawału serca w Peru kosztuje, w przeliczeniu ok. 270 000 zł. W Tajlandii, jeżeli dojdzie do wypadku samochodowego, za leczenie (nawet, jeżeli nie była to nasza wina) możemy zapłacić nawet 200 000 zł.

Płatne koszty leczenia

Nikt nie mówi tego po to, aby przechwalać się tym, kto żąda większych kwot za leczenie. Zostało to powiedziane po to, aby uświadomić niektórym osobom to, na jakie koszta się samodzielnie narażają, jeżeli nie zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Współpraca z ubezpieczycielem sprawi, że za pokrycie wszystkich rachunków będą odpowiedzialni oni. Wszystko dzięki temu, że zapłacimy odpowiednią składkę ubezpieczeniową, która zawsze wyliczana jest w sposób indywidualny przez towarzystwa ubezpieczeniowe. W każdym kraju musimy liczyć się z tym, że koszty leczenia nie są darmowe – i to niezależnie od tego z jaką dokładnie sytuacją mamy do czynienia. 

Suma gwarantowana

Rekomendowana suma gwarantowana, jeżeli chodzi o koszty leczenia, w Europie wynosi 30 000 Euro. Osoby podróżujące dalej, powinny zaopatrzyć się w polisę, której rekomendowana suma gwarantowana to min. 50 000 Euro. Skąd taka różnica? Poniekąd jest to spowodowane tym, że w Europie mamy do czynienia z darmową kartą EKUZ, do której ma prawo każdy mieszkaniec kraju członkowskiego UE. Zapewnia ona nie lada wsparcie, chociaż w niektórych przypadkach i tak będziemy musieli sięgnąć do własnej kieszeni. Chyba, że będziemy mieli dobrą polisę podróżną. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł