Ubezpieczenia podróżne

Góry, polskie góry

Gdzie wyjechać w góry? To pytanie, które stawia sobie wiele osób – w szczególności w okresie zimowym. Zagraniczne kurorty narciarskie kuszą, ale nie zapominajmy o tym, że w Polsce też nie mamy się czego wstydzić.

Polskie, górskie pewniaki

Można powiedzieć, że jest kilka absolutnych pewniaków, które należy zobaczyć w górach. Zalicza się do nich:

  • Morskie Oko w Tatrach – planując wypad do Zakopanego nie można ominąć tego miejsca. Dojście do celu zajmuje dużo czasu (tak, idźmy, a nie jedźmy!), ale widoki jakie zastaniemy na miejscu są w stanie wynagrodzić nam trud całej wycieczki.
  • Jezioro Solińskie w Bieszczadach – na temat tego miejsca powstała nawet piosenka, wychwalająca piękno okolic. Sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny koniecznie trzeba zobaczyć.
  • Góry Stołowe i Szczeliniec Wielki – “zabłądzić” w tym miejscu? Oczywiście, że tak. Wdrapać się na sam szczyt (919 m n.p.m.) i móc osobiście zobaczyć Fotel Pradziada (12 metrowa skała) – niezapomniane wrażenia dla każdego turysty.

Jest jeszcze kilka innych, niesamowitych miejsc w polskich górach, idealnie nadających się do odwiedzin.

Spokojne wędrówki

Niezależnie od tego, czy wybieramy się do polskiego kurortu, czy też za granicę – zawsze pamiętajmy o ubezpieczeniu podróżnym dedykowanym do wędrówek w góry. Na szlakach górskich bardzo łatwo o urazu, najczęściej te niechciane. Polisa turystyczna zapewni nam spokojną głowę i bezpieczne wędrówki po ukochanych górach, które kryją przed nami wiele atrakcji w różnych miejscach. 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł